• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 118
   کد: 210475
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در دیدار به کسبه شهر سنگ:

   دغدغه‌های کسبه شهر سنگ را مدنظر داریم و برطرف خواهیم کرد/ نصب تابلو شهرسنگ، ذیل تابلو اصلی به منظور تسهیل دسترسی

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: شورای پنجم در تمامی تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها، بویژه آنها که مربوط به جامعه اصناف بوده، پیوسته نظرات آنها را جویا شده‌ و هیچگاه با بی‌اعتنایی و بی‌توجهی از کنار این موضوع عبور نشده‌ایم؛ درخصوص شهرسنگ هم به منظور تسهیل دسترسی تابلویی با همین عنوان در زیر تابلو اصلی معبر نصب خواهد شد.
   دغدغه‌های کسبه شهر سنگ را مدنظر داریم و برطرف خواهیم کرد/ نصب تابلو شهرسنگ، ذیل تابلو اصلی به منظور تسهیل دسترسی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به همراه رئیس اتاق اصناف مشهد، به دعوت جمعی از کسبه و صنوف فعال در شهرسنگ، در جمع آنها حضور یافت و درخصوص مسائل و دغدغه‌هایشان، پس از تغییر نام بخشی از بزرگراه آزادی به نام پیامبراعظم(ص) گفتگو کرد.

   اصولی در این دیدار گفت: در تمامی کشور و بسیاری از شهرهای جهان اسلام، یکی از معابر اصلی و یا بزرگراه‌ها به نام پیامبر مکرم اسلام(ص) مزین شده ولی در شهر مشهد، شهر متعلق به امام‌رضا(ع)، معبری متبرک به نام ایشان نداشتیم.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه پس از توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص)، مطالبه سنگین و به حقی در شهر مشهد و از سوی اقشار مختلف برای نامگذاری یکی از معابر به نام نبی اسلام(ص) شکل گرفت، افزود: این نامگذاری موضوع بسیار مهمی بود که متاسفانه بیش از 4 دهه به زمین مانده بود و با تدبیر شورای پنجم شهر مشهد، ضمن حفظ نام «آزادی»، یکی از ورودی‌های اصلی و پرتردد شهر مشهد به نام جد والامقام امام‌رضا(ع) نامگذاری شد.

   اصولی در ادامه به تشریح فرآیند نامگذاری و یا تغییر نام معابر پرداخت و تصریح کرد: پیش از هر اقدامی، تیم‌های نظرخواهی و نظرسنجی شهرداری مشهد اقبال عمومی مردم را برای نامگذاری جدید بررسی می‌کند و برآیند نظرات اخذ شده در تصمیم‌گیری شورای شهر تجلی و بروز پیدا می‌کند.

   وی با بیان اینکه در بحث نامگذاری بزرگراه به نام مبارک «پیامبر اعظم(ص)» هیچ مخالفت مبنایی شکل نگرفت، افزود: تنها معضل و مشکلی در بررسی‌ها و ارزیابی‌های مقدماتی پیش از این نامگذاری، مربوط به مجموعه شهرسنگ و فعالان صنفی این مجموعه و نحوه ادرس‌دهی و تغییر نشانی بود.

   اصولی خاطرنشان کرد: برهمین اساس، تصمیم گرفتیم شماره قدیم هر معبر فرعی، پس از تغییر نام حفظ شود تا به مرور نامگذاری جدید در اذهان عمومی و کسبه و ترددکنندگان تثبیت گردد.

   وی با بیان اینکه هر اقدامی که در شهر انجام می‌شود، معارضاتی دارد و منافع و علایق و سلایق برخی از شهروندان را تامین نمی‌کند، گفت: رسالت مدیریت شهری، اتخاذ تصمیم و اجرایی نمودن اقداماتی که است که برآیند و خروجی آن به نفع 3.5 میلیون شهروند مشهدی باشد.

   اصولی در ادامه صحبت‌های خود به رویکرد حمایتی شورای پنجم نسبت به اصناف اشاره کرد و گفت: در تمامی تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها، بویژه آنها که مربوط به جامعه اصناف بوده، پیوسته نظرات آنها را جویا شده‌ایم و هیچگاه با بی‌اعتنایی و بی‌توجهی از کنار این موضوع عبور نشده است؛ مصداق این ادعا را میتوان در عرصه‌های مختلفی چون کسبه میدان بار نوغان، کسبه خیابان توحید و ... یافت.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد افزود: در گفتگوها همیشه سعی کرده‌ایم تا به نقطه‌ای بینابینی برسیم که تامین‌کننده منافع طرفین، مدیریت شهری و اصناف، باشد؛ درخصوص شهرسنگ هم به منظور تسهیل دسترسی تابلویی با همین عنوان در زیر تابلو اصلی معبر نصب خواهد شد.

   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 47    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,334,710
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد