• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 106
   کد: 210441
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در نشست مشترک با اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه 3:

   5 میلیاردتومان اعتبار در قالب طرح محله ما منطقه 3 از سال 97 تاکنون هزینه شده است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: از سال 97 تاکنون، 5 میلیاردتومان در قالب طرح محله ما منطقه 3 هزینه شده و 1.8 میلیاردتومان نیز در مرحله نظرسنجی است و در سال 1400 وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌شود.
   5 میلیاردتومان اعتبار در قالب طرح محله ما منطقه 3 از سال 97 تاکنون هزینه شده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در ادامه طرح چهارشنبه‌ها با محلات، با جمعی از اعضای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 3 شهرداری مشهد دیدار و گفتگو کرد.

   اصولی در این نشست با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد، با محوریت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، از ابتدای فعالیت خود سعی بر ارتقاء کارآمدی و بهره‌وری شوراهای اجتماعی محلات داشته است، گفت: در این مسیر سعی شد از تجربیات شهرهای مختلف بهره گرفته شود تا روشی اثربخش را در مشهد پیاده‌سازی کنیم.

   وی در ادامه اظهارکرد: شورای اجتماعی محلات باید نهادی موثر و تاثیرگذار در سطح هر محله باشد و برای تحقق این مهم شورای شهر دو مصوبه داشته و شهرداری را مکلف به اجرای آن‌ها کرده است؛ نخست هزینه 5 درصد از اعتبارات عمرانی مناطق با نظر شوراهای اجتماعی محلات است. موضوع مهمی که متاسفانه علیرغم مصوبه شورای شهر، تا پیش از سال 97 اجرایی نمی‌شد.

   اصولی با بیان اینکه 5 درصد اعتبارات عمرانی با آغاز به کار طرح محله ما تخصیص پیدا کرد، افزود: علاوه بر‌این، به واسطه همین نشست‌هایی که با شوراهای اجتماعی محلات داشتیم، مقرر شد 5 درصد از اعتبارات برنامه‌های فرهنگی نیز با نظر این شوراها هزینه شود.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا مانع از تحقق برخی از این موضوعات شده ولی تصمیمات شورای پنجم در بحث شوراهای اجتماعی محلات، به مثابه ریل‌گذاری است که همیشه و در هر دوره‌ای قابل بهره‌یرداری و استفاده است.

   اصولی با بیان اینکه منطقه 3 شهرداری مشهد دارای 16 محله است، افزود: بسیار خرسندیم که اعضای شوراهای اجتماعی محلات این منطقه افرادی فعال و دلسوز بوده و مجدانه پیگیر مسائل محله خود هستند.

   وی در پایان به اعتبارات هزینه شده در طرح محله ما منطقه 3 پرداخت و گفت: از سال 97 تاکنون، 5 میلیاردتومان در قالب طرح محله ما منطقه 3 هزینه شده و 1.8 میلیاردتومان نیز در مرحله نظرسنجی است و در سال 1400 وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌شود.

   تعداد بازدید: 106
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1411    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,358
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد