• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 120
   کد: 210175
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در نشست با اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه 6:

   نشست‌های چهارشنبه با محلات باید به خروجی ملموس و اثربخش برای شهروندان منتج شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: از مجموع و برآیند صحبت‌ها و گفتگوهای دوطرفه که در نشست‌های چهارشنبه با محلات مطرح می‌شود، باید راهکارهای اجرایی و اثربخش حاصل گردد که بروز بیرونی داشته باشد و گرهی از مشکلات شهروندان و ساکنان برطرف کند.
   نشست‌های چهارشنبه با محلات باید به خروجی ملموس و اثربخش برای شهروندان منتج شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در ادامه برنامه چهارشنبه با محلات، در جمع روسا و اعضای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 6 شهرداری حضور پیدا کرد و در جریان مسائل و مشکلات و دیدگاه‌های آنها قرار گرفت.

   وی منطقه 6 شهرداری را از حیث جمعیتی و فرصت‌های کاری جزو مناطق خاص مشهد دانست و در ادامه به تشریح اهمیت، جایگاه و تغییر اساس‌نامه و نظم و نسق‌بخشی به شوراهای اجتماعی محلات پس از روی کار آمدن شورای پنجم شهر مشهد پرداخت.

   اصولی با تاکید مجدد بر اینکه شوراهای اجتماعی محلات حلقه واسط بین شهروندان و مدیریت شهری را ایفا می‌کنند، گفت: این حلقه دو نقش مهم و اساسی را ایفا می‌کند؛ نخست انتقال خواسته‌ها و مطالبات و مسائل ساکنان به شورای شهر و شهرداری و دیگری آگاهی‌بخشی عمومی برنامه‌ها، سیاست‌ها و مضایق و بضاعت مدیریت شهری است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در ادامه به اهمیت نشست‌های چهارشنبه‌ با محلات پرداخت و افزود: از مجموع و برآیند این صحبت‌ها و گفتگوهای دوطرفه باید راهکارهای اجرایی و اثربخش حاصل شود که بروز بیرونی داشته باشد و گرهی از مشکلات شهروندان و ساکنان برطرف کند.

   اصولی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، شوراهای اجتماعی محلات منطقه 6 را جزو فعال‌ترین شوراها دانست و تصریح کرد: تجلی ویژه این حضور فعالانه را پس از شیوع ویروس کرونا و در شناسایی اقشار آسیب‌پذیر و همچنین توزیع بسته‌های حمایتی و معیشتی شاهد بودیم.

   وی با بیان اینکه رویکرد و سیاست اصلی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، پررنگ کردن نقش‌آفرینی شوراهای اجتماعی محلات است، گفت: این اصلاح ساختار، تقویت نقش‌آفرینی و اشاعه فعالیت‌ها موجب تقویت روحیه همگرایی و یکپارچگی و بحث‌های هویتی در محلات می‌شود.

   تعداد بازدید: 120
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2830    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,940
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد