• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 90
   کد: 210014
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

   عزم مدیریت شهری برای پیاده‌مدار کردن خیابان‌های اطراف حرم مطهر جدی است/ تعریض پیاده‌رو خیابان آیت‌ا... شیرازی با هدف ترویج پیاده‌مداری

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: پیاده‌مدار کردن خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی یکی از مسائل مهمی بوده که مدیریت شهری به جد پیگیر آن است و برهمین اساس یکطرفه شدن مسیر بی‌آرتی و تعریض پیاده‌رو خیابان آیت‌ا... شیرازی در دستورکار قرار گرفت.
   عزم مدیریت شهری برای پیاده‌مدار کردن خیابان‌های اطراف حرم مطهر جدی است/ تعریض پیاده‌رو خیابان آیت‌ا... شیرازی با هدف ترویج پیاده‌مداری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمسعود ریاضی در حاشیه بازدید از پیاده‌روسازی و مسیر بی‌آرتی خیابان شیرازی با بیان اینکه امروزه اکثر شهرهای دنیا درحال حرکت به سمت پیاده‌مداری هستند، اظهارکرد: شهرهای ما هم از این قائده مستثنی نیستند و لذا به عنوان یک نیاز باید به این سمت گام برداریم.

   وی در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت شهری مشهد هم در این دوره، با همه تبعات اجتماعی، فنی و اقتصادی، تلاش‌های زیادی برای تحقق این سیاست و رویکرد داشته است، گفت: خیابان شیرازی یکی از محورهایی است که بسیار مناسب پیاده‌مداری بوده چراکه مسیری تاریخی، ارزشمند و برخوردار است؛ مشاور طرحی برای این خیابان ارائه کرده که در شورای همتا پذیرفته شده و اکنون درحال اجراست.

   ریاضی خاطرنشان کرد: در تغییرات و اصلاحات جدید، مسیر تردد اتوبوس‌های بی‌آرتی از سمت میدان شهدا به حرم مطهر رضوی یکطرفه شده و نرده‌های حائل نیز برداشته شده است.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه اصلاحات جدید موجب تعدیل و بهبود شرایط برای کسبه خیابان می‌شود، گفت: برداشتن نرده‌ها موجب دسترسی بهتر شهروندان و عابران پیاده نیز خواهد شد؛ البته از تداخل مسیر تردد عابر پیاده با بی‌آرتی به عنوان یک نقیصه یاد می‌شود ولی بخاطر اینکه تبعات اجتماعی طرح به حداقل برسد، این مهم اجرا شده است.

   ریاضی خاطرنشان کرد: در طرح جدید، عرض پیاده‌رو با توجه به نیازسنجی صورت گرفته، در یک سمت افزایش یافته و لذا عرض آن به 6.5 متر افزایش یافته و پیاده‌رو دیگر نیز با عرض 3.5 متر احیا و همسطح‌سازی شده تا منظر شایسته‌تری را برای زائران و شهروندان فراهم آوریم.

   وی با بیان اینکه پیاده‌مدار کردن خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی یکی از مسائل مهمی است که مدیریت شهری به جد پیگیر آن است، گفت: خیابان‌هایی چون بازار رضا(ع) و سرشور این طرح اجرا شده و امیدواریم بتوانیم زیرساخت‌ها گسترش دهیم.

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 299    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,460
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد