• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 82
   کد: 209633
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد در آیین افتتاح نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در شرق کشور:

   سهم موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوای مشهد 5 برابر سهم اتوبوس‌هاست/ افتتاح ایستگاه شارژ خودروهای برقی، دریچه‌ای جدید روی حوزه حمل‌ونقل

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه 33 درصد آلودگی هوای مشهد ناشی از خودروهای شخصی، 19 درصد سهم نیروگاه، 13 درصد کامیون‌ها و 9 درصد وانت‌هاست، گفت: یکی از ارقام قابل توجه سهم 5 درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هواست؛ آن هم در شرایطی که سهم اتوبوس‌های درونشهری تنها یک درصد است و این نشان میدهد که آلودگی ناشی از موتورسیکلت 5 برابر آلودگی ناشی از اتوبوس‌هاست که باید فکر جدی برای آن شود.
   سهم موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوای مشهد 5 برابر سهم اتوبوس‌هاست/ افتتاح ایستگاه شارژ خودروهای برقی، دریچه‌ای جدید روی حوزه حمل‌ونقل

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمسعود ریاضی در آیین افتتاح نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در شرق کشور، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که در سال پایانی فعالیت شورای پنجم، 3 موضوع و محور اساسی در بحث حمل‌ونقل شامل حمل‌ونقل پاک، حمل‌ونقل هوشمند و حمل‌ونقل انسان‌محور مدنظر و مورد توجه قرار گرفته است.

   وی با اشاره به آلودگی هوای اخیر مشهد و تهران، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت پرداختن به حمل‌ونقل پاک احساس می‌شود.

   ریاضی با بیان اینکه در بحث آلودگی هوا، مواردی که شهرداری متهم است، بسیار کمرنگ‌تر از دیگر علت‌ها و ریشه‌هاست، افزود: براساس سیاهه آلودگی هوا، 33 درصد آلودگی هوای مشهد ناشی از خودروهای شخصی، 19 درصد سهم نیروگاه، 13 درصد کامیون‌ها و 9 درصد وانت‌هاست.

   وی تصریح کرد: یکی از ارقام قابل توجه سهم 5 درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هواست؛ آن هم در شرایطی که سهم اتوبوس‌های درونشهری تنها یک درصد است و این نشان میدهد که آلودگی ناشی از موتورسیکلت 5 برابر آلودگی ناشی از اتوبوس‌هاست که باید فکر جدی برای آن شود.

   ریاضی اظهارکرد: با توجه به این آمار، جمع کردن موتورهای برقی کار دشواری نیست و هزینه اندکی می‌توان به خوبی این موضوع را مدیریت کرد.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: به منظور مقابله با آلودگی هوا باید به سراغ دانه‌درشت‌های تاثیرگذار در آلودگی هوا رفت و برنامه‌ریزی مناسبی برای آنها انجام داد.

   ریاضی با تاکید بر لزوم برخورد ضربتی در این خصوص، افزود: با توجه به مصوبات شورای شهر، در زمینه مقابله با آلودگی، اقدامات خوبی انجام شده که امروز شاهد یکی از آنها هستیم ولی همچنان عرصه برای فعالیت وجود دارد و شهردار تاکیدات جدی‌تری به مجموعه خود داشته باشد.

   وی در ادامه گفت: در مصوبات شورای شهر مشهد اتفاقات خوب دیگری هم افتاده که یکی از بهترین آنها، مطالعات جامع حمل‌ونقل برقی است که براساس آن می‌توانیم چشم‌انداز خوبی از آینده شهر مشهد داشته باشیم.

   ریاضی با بیان اینکه مشهد گرامی‌ترین شهر ایران است و در این زمینه اهتمام بیشتری بورزیم و پیشتاز باشیم، گفت: اگرچه سهم شهرداری در بحث آلودگی هوا بسیار اندک است ولی در بحث فرهنگسازی اقدامات خوبی را درحال انجام بوده و اتفاق میمون و مبارک امروز چشم‌انداز و نگاه جدیدی نسبت به حمل‌ونقل شهرهای ما ایجاد می‌کند.

   تعداد بازدید: 82
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3735    بازدید کنندگان دیروز: 2849    کل بازدید ها : 7,122,846
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد