• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 84
   کد: 209144
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
   عضو شورای شهر مشهد در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه 8:

   بازسازی و بهسازی بناهای تاریخی مورد حمایت شورای شهر است

   عضو شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم شناسایی و تعمیم و توسعه این مرمت‌ها، گفت: شورای شهر نیز از چنین اقداماتی حمایت می‌کند؛ مشهد سالانه 30 میلیون زائر دارد که از این بناها میتوان در قالب اقامتگاه‌های بوم‌گردی بهره گرفت.
   بازسازی و بهسازی بناهای تاریخی مورد حمایت شورای شهر است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، غلامحسین صاحبی، در حاشیه بازدید اعضای کمیته نظارتی منطقه 8 از پروژه‌های عمرانی سطح منطقه با بیان اینکه مشهد، شهری تاریخی و با قدمت بالاست، اظهارکرد: پهنه‌هایی در این شهر وجود دارد که متعلق به دوران قاجار و پهلوی است.

   وی با بیان اینکه در مشهد روی حفظ و نگهداری آثار و میراث فرهنگی گذشته و بناهای قدیمی کار اساسی انجام نشده است، گفت: متاسفانه این آثار به مرور درحال تخریب و از بین رفتن هستند.

   صاحبی با اشاره به بهسازی و بازسازی بناهای تاریخی در منطقه 8، همچون خانه پیشه‌وران و بازار سرشور، افزود: این اقدام مدیریت شهری مشهد بسیار ارزشمند است چراکه آیندگان باید بدانند در زمان‌های پیشین چه بر مشهد گذشته و از ویژگی‌های بناهای تاریخی استفاده کنند.

   عضو شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم شناسایی و تعمیم و توسعه این مرمت‌ها، تصریح کرد: شورای شهر نیز از چنین اقداماتی حمایت می‌کند؛ مشهد سالانه 30 میلیون زائر دارد که از این بناها میتوان در قالب اقامتگاه‌های بوم‌گردی بهره گرفت.

   تعداد بازدید: 84
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1908    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,787
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد