• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 87
   کد: 208971
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در گفتگو با برنامه رادیویی «ورزش خراسان»:

   بخشودگی عوارض‌ کسب‌وپیشه مجموعه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، تصمیمی بی‌بدیل از سوی شورای شهر مشهد است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: مصوبه شورای شهر درباب بخشودگی عوارض کسب و پیشه واحدهای فرهنگی، هنری و ورزشی، تصمیمی منحصربه‌فرد از سوی شورای شهر مشهد است چراکه در شهرهای دیگر کشور مشابه ندارد و آن را گامی در جهت تحقق شعار «مشهد؛ شهر امید و زندگی» می‌دانیم.
   بخشودگی عوارض‌ کسب‌وپیشه مجموعه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، تصمیمی بی‌بدیل از سوی شورای شهر مشهد است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در گفتگو با برنامه رادیویی «ورزش خراسان» به تشریح مصوبه حمایتی شورای شهر درخصوص کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری و ورزشی پرداخت و اظهارکرد: از ابتدای سال جاری، به طور مستمر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی روی موضوع «صفر کردن» ضریب عوارض کسب و پیشه فعالیت‌های حوزه فرهنگی و ورزشی و هنری متمرکز شد.

   اصولی با بیان اینکه این موضوع پیش از شیوع کرونا در شورای شهر مطرح شده بود، گفت: بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری در عرصه‌های یاد شده، ضمن افزایش و ارتقاء سرانه‌ها، در نقش کمک‌کننده به شهرداری و دیگر نهادهای ذی‌ربط حاضر می‌شود و البته با مدل‌های بهره‌برداری مناسب، معمولا از سودآوری خوبی نیز برخوردار هستند.

   وی در ادامه گفت: این معافیت از پرداخت عوارض کسب‌وپیشه علاوه بر حوزه‌های فرهنگی و هنری، در بخش ورزش شامل تمامی مجموعه‌های آبی و استخرها و باشگاه‌ها و کلوپ‌های ورزشی می‌شود.

   اصولی این مصوبه شورای شهر را تصمیمی منحصربه‌فرد دانست که در شهرهای دیگر کشور مشابه ندارد و مدیریت شهری مشهد آن را اجرایی می‌کند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد تصریح کرد: بخشودگی عوارض کسب‌وپیشه برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ورزشی را گامی در جهت تحقق شعار «مشهد؛ شهر امید و زندگی» می‌دانیم.

   اصولی گفت: امیدواریم سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌های خدمت‌رسان و خدماتی همچون آب و برق و گاز و دستگاه مالیاتی به این مجموعه‌ها، نگاه واحد تجاری نداشته باشند و چتر حمایت خود را بر سر آنها بگسترانند.

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2759    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,869
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد