• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 94
   کد: 208811
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

   حمل‎ و نقل پاک، مورد توجه جدی شورای شهر مشهد است/ مشهد اولین شهر ایران خواهد بود که از سیستم حمل‌ونقل عمومی برقی بهره می‌برد

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: شورای پنجم در بحث حمل‌ونقل پاک مصوبات خوبی داشته که از جمله آنها می‌توان به طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های بنزینی با برقی از طریق اعطای تسهیلات و همچنین برقی‌سازی سیستم ناوگان حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد که اتفاقات خوبی در این زمینه‌ها شاهد خواهیم بود.
   حمل‎ و نقل پاک، مورد توجه جدی شورای شهر مشهد است/ مشهد اولین شهر ایران خواهد بود که از سیستم حمل‌ونقل عمومی برقی بهره می‌برد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، امروز و به مناسبت روز حمل‌ونقل و رانندگان، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد با حضور در سازمان‌های حمل‌ونقلی زیرمجموعه معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، این روز را به کارکنان و عوامل این حوزه تبریک گفتند.

   سیدمسعود ریاضی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدیدها اظهارکرد: پایه، معیار، فلسفه و اساس روز حمل‌ونقل، ایثار و فداکاری و وحدت و غیرت نیروهای حمل‌ونقلی و رانندگان بوده که برای خدمت‌رسانی بسیج شدند و لذا این روز را به یکایک فعالان این عرصه تبریک عرض می‌کنیم.

   وی با بیان اینکه همزمان با این مناسبت، اتفاقات بسیار خوبی در مشهد درحال رخ دادن است، گفت: بسیار خرسندیم که در این شرایط دشوار اقتصادی و تحریم‌ها، فردا و در مراسمی که به صورت مجازی با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد، شاهد رونمایی از 200 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس و وارد شدن آنها به ناوگان حمل‌ونقل عمومی مشهدمقدس هستیم؛ اتفاقی بزرگ و درخور توجه برای دومین کلانشهر ایران.

   ریاضی افزود: در کنار این اتفاق میمون و مبارک، تعدادی از تاکسی‌های نوسازی و بهسازی شده نیز مجدد بکارگیری و خدمات‌رسانی خواهند نمود.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: شورای پنجم در بحث حمل‌ونقل پاک نیز مصوبات خوبی داشته که از جمله آنها می‌توان به طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های بنزینی با برقی از طریق اعطای تسهیلات اشاره داشت؛ براساس تحقیقات، منشاء بخش عمده‌ای از آلودگی هوای مشهد، تردد موتورسیکلت‌هاست و شاید میزان این آلودگی را بتوان هم‌ارز آلودگی هوای ناشی از اتوبوس‌های درونشهری دانست.

   ریاضی در ادامه صحبت‌های خود به مصوبه شورای شهر درخصوص برقی‌سازی سیستم ناوگان حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و گفت: مشاور این طرح مشخص شده و امیدواریم با مذاکراتی که شهردار مشهد انجام داده بتوانیم تا پایان دوره شورای پنجم، تعدادی اتوبوس برقی را در مشهد داشته باشیم.

   وی افزود: با تحقق این مهم، مشهدمقدس اولین شهر ایران خواهد بود که از سیستم حمل‌ونقل عمومی برقی بهره می‌برد.

   تعداد بازدید: 94
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2657    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,981
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد