• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 83
   کد: 208662
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد:

   عملیات بهسازی و بازارچه کتاب گلستان با هدف توسعه و ایمن‌سازی این راستا فرهنگی است/ بعد فرهنگی خیابان دانشگاه تقویت خواهد شد

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: عملیات اجرایی و عمرانی در راستای مقاوم‌سازی، بهسازی و آماده‌سازی بازارچه کتاب گلستان آغاز شده و مدیریت شهری مشهد با اقدامات مختلفی درصدد است که غنای فرهنگی این محدوده را مضاعف و بستر بسیار مناسبی برای فعالیت های فرهنگی شکل ‌دهد.
   عملیات بهسازی و بازارچه کتاب گلستان با هدف توسعه و ایمن‌سازی این راستا فرهنگی است/ بعد فرهنگی خیابان دانشگاه تقویت خواهد شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی با بیان اینکه یکی از مجموعه‌های بسیار حائز اهمیت در شهر مشهد که عملیات اصلاح و تکمیل و بهسازی آن در راستای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی شهر اخیرا آغاز شده، «بازارچه کتاب گلستان» است، اظهارکرد: این بازارچه روی کال احداث شده و طی سال‌های گذشته تا عمق 10 متری هم خاک دست‌ریز داشته که از ایمنی بسیار پایینی برخوردار است.

   وی با اشاره به نشست‌های بسیار عمیق زمین که در این مجموعه اتفاق افتاده و سازه‌های مجاور آن ترک‌های جدی برداشته‌اند، گفت: میزان نشست به نحوی است که حتی فروشگاه شهرما در ضلع دیگر بازارچه کتاب گلستان دچار آسیب شده و اکنون یکی از نگرانی‌های حوزه ایمنی شهرداری است.

   اصولی با بیان اینکه شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود پیوسته معتقد بوده که محدوده حدفاصل خیابان دانشگاه، میدان شریعتی(تقی‌آباد)، ایستگاه سراب، خیابان مدرس و خیابان امام‌خمینی«ره» (ارگ) یک محدوده فرهنگی است، افزود: وجود سینماهای هویزه، آفریقا، قدس و یا انتشاراتی چون قلم، فلسطین، امام(ره)، کتابفروشی پردیس کتاب، دانشگاه علوم پزشکی، سالن تئاتر هلال احمر به‌عنوان قدیمی‌ترین سالن تئاتر مشهد درحال حاضر و ... ظرفیت ارزشمندی ایجاد کرده و سبب شده تا این محدوده پاسخگوی نیازهای فرهنگی و ادبی شهروندان مشهدی باشد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: بازارچه کتاب گلستان می‌تواند به‌عنوان ارتباط‌دهنده این محدوده فرهنگی ایفای نقش موثری داشته باشد و این زون فرهنگی و ادبی در تهیه طرح تفصیلی نیز با جدیت مورد توجه قرار گرفته و ویژگی‌هایی به همین نسبت برای این محدوده تعریف شده است.

   اصولی با اشاره به عملیات عمرانی که در بازارچه کتاب گلستان آغاز شده است، گفت: اوایل سال 98 سرمایه‌گذاری برای فعالیت در این مجموعه اعلام آمادگی کرد ولی پس از مطرح شدن بحث‌های ایمن‌سازی، از ادامه کار انصراف داد؛ برهمین اساس، شهرداری مشهد با تاکید شورای شهر دست به کار شده و عملیات اجرایی و عمرانی در راستای مقاوم‌سازی، بهسازی و آماده‌سازی این محوطه آغاز شده است.

   وی اظهارکرد: این راستا تا خیابان امام‌خمینی(ره) که کتابفروشی‌های متعددی در این محدوده وجود دارد، ادامه خواهد داشت.

   اصولی با بیان اینکه سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری نیز اخیرا در ساختمان پیشین سازمان اتوبوسرانی، واقع در چهارراه دکترا مستقر شده است، گفت: چندین خانه تاریخی نیز در این محدوده وجود دارد که اگر به این راستای فرهنگی اضافه شود، غنای فرهنگی این محدوده را مضاعف و بستر بسیار مناسبی برای فعالیت های فرهنگی شکل می‌دهد.

   وی در پایان افزود: امیدواریم هرچه زودتر عملیات مرمت، احداث و توسعه بازارچه کتاب تکمیل و شاهد بهره‌برداری از این مجموعه ارزشمند باشیم که بدون شک اتفاقات بسیار خوبی برای اهالی فرهنگ مشهد رقم خواهد زد.

   تعداد بازدید: 83
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2802    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,912
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد