• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 99
   کد: 208059
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   عضو شورای شهر مشهد در نشست مردمی با اهالی محله شهرک شهید طالقانی مطرح کرد:

   پیوستگی مدهای حمل‌ونقل عمومی و روان‌سازی ترافیک، هدف ایجاد پایانه اتوبوسرانی شهید جوان

   عضو شورای شهر مشهد گفت: انتقال پایانه فلسطین به میدان شهید جوان با دو هدف کاهش و روان‌سازی ترافیک در بلوار شهید منتظری و خیابان فلسطین و دیگری پیوستگی مد‌های حمل‌ونقل عمومی انجام می‌شود.

   پیوستگی مدهای حمل‌ونقل عمومی و روان‌سازی ترافیک، هدف ایجاد پایانه اتوبوسرانی شهید جوان

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند صبح امروز در نشستی که با حضور جمعی از اهالی و ساکنان شهرک شهید طالقانی برگزار شد، درخصوص پروژه درحال احداث پایانه میدان شهید جوان به بحث و تبادل نظر پرداخت.

   بهاروند در ابتدا با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره بسیجیانی که در راه عزت و شکوفایی ایران جان خود را فدا کردند، گفت: بسیار خرسندیم که مدیریت شهری برخاسته از شورای پنجم در تعمیق ارتباط با شهروندان و تبادل‌نظر و گفتگو بدون واسطه با مردم موفق عمل کرده و مطالبه‌گری به نیکی تقویت شده است.

   وی با اشاره به پایانه درحال احداث میدان شهید جوان، اظهارکرد: این پروژه پس از بررسی جوانب مختلف و مطالعه و کارهای کارشناسی متعدد در دستورکار شهرداری مشهد قرار گرفت.

   بهاروند با بیان اینکه انتقال پایانه فلسطین به میدان شهید جوان بنا به درخواست پلیس راهور بوده است، افزود: انتقال این پایانه به دو دلیل عمده صورت گرفت؛ نخست، کاهش و روان‌سازی ترافیک در بلوار شهید منتظری و خیابان فلسطین و دیگری پیوستگی مد‌های حمل‌ونقل عمومی.

   عضو شورای شهر مشهد پیوستگی مدهای حمل‌‎ونقلی، به‌ویژه در کلانشهرها را بسیار ضروری دانست و گفت: این پیوستگی موجب تشویق شهروندان به استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شود.

   ساخت پایانه در شهرک سلامت یکی از درخواست‌های شهروندان بود که بهاروند در پاسخ تصریح کرد: چنین اقدامی جزو مطالعات شهرداری نیست چراکه از یکسو بافت مسکونی زیادی در آنجا شکل نگرفته و شهرک سلامت نیز فعال نشده است و لذا جامعه مخاطب خاصی ندارد.

   بهاروند با بیان اینکه پروژه‌های مختلف براساس صلاح و مصلحت شهر و شهروندان در دستورکار شهرداری مشهد قرار می‌گیرد، افزود: زمین درنظر گرفته شده برای ساخت پایانه شهید جوان با پیگیری‌های فراوان و در توافق با آستان قدس رضوی به مالکیت شهرداری درآمده تا شهروندان دسترسی بهتری به ناوگان اتوبوسرانی و مترو داشته باشند.
   وی همچنین گفت: امیدواریم پایانه شهید جوان هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد و ساکنان در عمل مشاهده کنند که نه‌تنها مزاحمتی ایجاد نخواهد شد، بلکه موجب تسهیل تردد و دسترسی آنها نیز می‌شود.

   بهاروند در پایان به اهالی محله طالقانی وعده داد تا یک ماه پس از بهره‌برداری پایانه نیز با آنها نشست مشترکی برگزار کند.

    

   تعداد بازدید: 99
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1867    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,934
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد