• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 86
   کد: 208054
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد:

   سند توسعه محله در سه محله هدف بازآفرینی تهیه شده است

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر مشهد از نهایی شدن و تصویب سه سند توسعه محله محلات هدف بازآفرینی توسط دفاتر تسهیلگری مستقر در محلات خبر داد.

   در سه محله هدف بازآفرینی سند توسعه محله تهیه شده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، رمضانعلی فیضی با اشاره هفدهمین جلسه کارگروه مشترک تخصصی‌پژوهشی توانمندسازی، ساماندهی و بازآفرینی شهری شورا که برای بررسی گزارشات شهرداری و دفاتر تسهیلگری وکیل‌آباد و بهمن پیرامون اقدامات انجام گرفته و مشکلات پیش رو برگزار شده بود با بیان این مطلب گفت: توقع ما آن است دفاتر تسهیلگری محلات ظرف کمتر یا حداکثر یک سال پس از تاسیس و آغاز به کار خود به سند توسعه محله برسند. در حال‌حاضر دفاتر تسهیلگری محله‌های طرق، ۲۲ بهمن و رده به سند توسعه محله دست یافته و آن را تکمیل کرده اند. دفتر وکیل آباد نیز تا دو ماه آینده به سند نهایی دست پیدا می کند. البته با توجه به آن که اخیراً دو دفتر تسهیلگری جدید نیز در دو محله مشهد راه اندازی شده قاعدتاً کار تکمیل سندهای توسعه محلات هدف بازآفرینی تا سال آینده به طول می انجامد.


   وی ادامه داد: در بررسی گزارش عملکرد دفتر تسهیلگری محله وکیل آباد اقدامات انجام شده تاکنون و برداشت‌هایی که از محله به انجام رسیده بیان و مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات موجود مطرح و در خصوص آنها مشورت شد. در این محله نیازمند هماهنگی‌هایی در خصوص مفاد سند با طرح‌های پیرامون و محیطی محله از جمله طرح ساماندهی فعالیت‌های کال چهل‌بازه که در مجاورت دو ضلع این محله در حال انجام است هستیم. ضمن اینکه در خصوص مسائل و مشکلات مالکیتی و هماهنگی‌های مورد نیاز با مالکین در منطقه برای اجرای طرح‌های پیشنهادی و تسهیل در تهیه سند توسعه محله و پیشبرد آن باید اقدامات فوری صورت بگیرد.

   به گفته فیضی در این جلسه گزارش دفتر تسهیلگری محله ۲۲ بهمن نیز به بحث گذاشته شد. البته سند توسعه محله این دفتر تحویل شده و در سازمان بازآفرینی در حال مطالعه و بررسی قرار دارد. اولویت‌های امور اجرایی از نظر شهروندان و ساکنان محلات هم توسط دفاتر تسهیلگری احصا شده که در جلسه مطرح شد.

   وی یادآور شد: روال کار تایید و اجرایی شدن اسناد توسعه محلات بدین گونه است که پس از تهیه سند در دفتر تسهیلگری، سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد نسبت به انجام کارشناسی‌های لازم روی سند اقدام کرده و سپس این سند برای تایید نهایی و اجرایی شدن به ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان مشهد زیر نظر فرماندار ارسال خواهد شد. پس از تایید در این ستاد، شرح وظایف اجرایی بین ۳۰ دستگاه دارای مسئولیت در این ستاد تنظیم شده و زیر نظر فرماندهی واحد ستاد که فرماندار شهرستان می باشد اقدامات اجرایی آغاز می‌شود.

    

    

   تعداد بازدید: 86
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 391    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,552
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد