• دوشنبه،20 اردیبهشت 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 69
   کد: 207855
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
   با قرائت بیانیه اختتامیه؛

   دومین کنفرانس ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری به کار خود پایان داد

   با قرائت بیانیه اختتامیه، دومین کنفرانس ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری که به همت مدیریت شهری مشهد و دانشگاه فردوسی برگزار شده بود، به کار خود پایان داد.
   دومین کنفرانس ملی و نهمین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری به کار خود پایان داد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد و دبیر نهمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین‌المللی برنامه‌ریزی و مدیریت شهری با قرائت بیانیه اختتامیه، به این کنفرانس دو روزه پایان داد.

   متن بیانیه به شرح ذیل است:

   بسمه تعالی

   اعضای محترم شورای اسلام شهر/ مدیران اجرایی/ اعضای محترم هیات علمی/ دانشجویان گرامی

   خانم‌ها و آقایان

   جامعه جهانی بار دیگر آبستن یک تحول سیاسی، اقتصادی، زیست محیطی سرنوشت ساز شده است. پدیده کرونا وایروس یا همان COVID19 جهان را در کشمکش تلاش برای ادامه زندگی قرار داده است. امروز همه مردم دنیا در تمامی جوامع از نیروی خود برای بازگشت به زندگی عادی استفاده می کنند. اساسی ترین سوال چگونگی رخداد این پدیده و شیوه مقابله با آن است؟ کافی است برگردیم به منشا این ویروس، خود پاسخ سوال را یافته ایم.

   به بیان مقام معظم رهبری: مسئله محیط زیست، مسئله این دولت و آن دولت نیست، مسئله کلان کشور و جهان است. خشکسالی، کاهش سطح آبهای زیر زمینی، تغییرات آب و هوایی، گرمایش زمین، آلاینده های زیست محیطی و هزاران رویداد و مسئله دیگر در کشور و جهان ، نیاز به اقدامات ضروری و ضرورت اقدامات اجرایی را بیان می نماید.

   حضار گرامی؛

   با عنایت به مباحث مطروحه در سخنرانی های ارزشمند و مقالات گرانبهای ارائه شده در این کنفرانس بنظر می رسد، نتایج را بصورت چکیده میتوان اینگونه جمع بندی نمود که اقدامات را می بایست به سه سطح تقسیم نمود:بین المللی، ملی، شهری

   در سطح بین المللی ما نیاز مند توافقی هستیم ، که برای رسیدن به کاهش اثرات گلخانه ای و توسعه استفاده از تکنولوژی های پاک و همچنین اخذ سیاست های زیست محیطی و توسعه ، ما را یاری نماید.

   در سطح ملی، بازنگری در الگوهای شهرسازی بویژه تغییر جدی در رویکردهای خودرو محور، تهیه برنامه ملی تاب آوری، اصلاح الگوی کشت و تاکید بر ارزیابی های زیست محیطی ضروری بنظر می رسد.

   و اما در سطح شهری و محلی، بر می گردم به نقش خود به عنوان عضو شورای اسلامی شهر و نماینده منتخب مردم در دوره پنجم، ما نیاز به اقدامات محلی، گام های کوچک اما موثر داریم. تاکید بر حمل و نقل همگانی و پیاده محوری، تولید خرد فضاهای سبز و باز بصورت ساختاری و گسترده در سطح شهر، توسعه فضاهای گردشگری طبیعی با بهره گیری از عناصر زمینه ای موجود در طبیعت مشهد نه تنها اقداماتی است که در راستای ایجاد محصولی ملموس و قابل استفاده برای شهروندان در کوتاه مدت می توان پیش بینی نمود بلکه در دراز مدت هدفمند و سیاست گذار رویکردهای نوینی را در مواجه با شهر دوستدار طبیعت پایه ریزی می نماید.

   علاوه بر این الزام شهرداری مشهد به تهیه نقشه راه و برنامه عملیاتی شهر مشهد در مقابله با تغییر اقلیم و همچنین فرین های اقلیمی که در دستور کار قرار گرفته ، خود گام بزرگی برای رسیدن به جایگاه توسعه پایدار در شهر مشهد است.

   در پایان از همکاری جامعه دانشگاهی ، دبیر محترم علمی ، دانشجویان گرامی، پژوهشگران عزیز که ما را در برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد یاری نموند، سپاسگزارم.

   تعداد بازدید: 69
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 737    بازدید کنندگان دیروز: 4697    کل بازدید ها : 6,531,138
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد