• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 97
   کد: 207804
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در بازدید از کتابخانه‌های سطح شهر:

   معافیت 100 درصدی کتابفروشی‌های سطح شهر از پرداخت عوارض تجاری موقت/ بسته مشوق‌های حوزه کتاب، گام تاثیرگذاری در جهت توسعه زیرساخت‌های مناطق کم‌برخوردار است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: بسیار خرسندیم که با مصوبه شورا، تعرفه تجاری موقت برای کتابفروشی‌ها کاملا رایگان شده و در 3 حوزه طرح تفصیلی که به تایید شورای شهر رسیده نیز کمیسیون فرهنگی تاکید ویژه‌ای داشته تا کتابفروشی‌ها نیز همچون وکلا و پزشکان بتوانند با رعایت برخی ملاحظات، در کاربری‌های غیرتجاری فعالیت نمایند.
   معافیت 100 درصدی کتابفروشی‌های سطح شهر از پرداخت عوارض تجاری موقت/ بسته مشوق‌های حوزه کتاب، گام تاثیرگذاری در جهت توسعه زیرساخت‌های مناطق کم‌برخوردار است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد، به همراه معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و جمعی دیگر از مدیران شهری، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، از برخی کتابفروشی‌های سطح شهر بازدید کرد.

   وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه امروز جامعه ما درگیر مشکلات اقتصادی و فشارهای ناشی از ویروس کروناست، اظهارکرد: در عین حال، تحت هیچ شرایطی نباید نسبت به موضوع کتاب و کتابخوانی و تامین کناب در سبد خانوار غافل شد چراکه این عرصه می‌تواند خیلی از معضلات و مشکلات و آسیب‌ها را کاهش داده و فرصت‌های جدیدی پیش روی ما قرار دهد.

   اصولی گفت: یکی از عوامل کمک‌رسان برای عبور از بحران‌، علم و آگاهی و دانش است و این علم و آگاهی را با کتاب و کتابخوانی می‌توان به‌دست آورد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در ادامه صحبت‌های خود به تشریج رویکرد حمایتی شورای پنجم درخصوص حوزه کتاب پرداخت و افزود: بسیار خرسندیم که با مصوبه شورا، تعرفه تجاری موقت برای کتابفروشی‌ها کاملا رایگان شده است؛ در 3 حوزه طرح تفصیلی که به تایید شورای شهر رسیده نیز کمیسیون فرهنگی تاکید ویژه‌ای به فعالیت‌های حوزه کتاب و کتابفروشی و فعالیت‌های فرهنگی داشته است.

   اصولی خاطرنشان کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده، کتابفروشی‌ها نیز همچون وکلا و پزشکان می‌توانند با رعایت برخی ملاحظات، در کاربری‌های غیرتجاری فعالیت نمایند.

   وی با بیان اینکه با این تصمیم علاقه‌‎مندان حوزه کتاب با اندک استطاعت مالی می‌توانند نسبت به راه‌اندازی کتابفروشی اقدام کنند، گفت: علاوه بر این، مشوق‌هایی نیز برای فعالان عرصه کتاب، اعم از کتابسراها، کتابخانه‌ها و قرائت‌خانه‌ها و ... بویژه در مناطق کم‌برخوردار مشهد دیده شده تا موجبات گسترش و توسعه آنها را فراهم آوریم.

   اصولی افزود: به مناسبت‌ هفته کتاب و کتابخوانی رویدادهای فرهنگی مختلفی قرار بود در کتابفروشی‌ها و یا مجاورت آنها برگزار شود تا رونقی بیش از پیش در این فضاها شکل گیرد ولی متاسفانه شیوع ویروس کرونا مانع از اجرای کامل این برنامه‌ها شد.

   وی در پایان گفت: مدیریت شهری مشهد آمادگی دارد تا فضای تبلیغاتی و اکران سطح شهر را، کاملا رایگان، برای معرفی تازه‌های کتاب در اختیار ناشران مشهدی و حتی خراسانی قرار دهیم.

   تعداد بازدید: 97
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2895    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,304,005
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد