• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 87
   کد: 206820
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
   مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد:

   تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس نیازمند 120 میلیاردتومان اعتبار است/ مساعدت‌های شورای پنجم پروژه باغ‌موزه را از رکود خارج کرد

   مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: حمایت‌های شورای شهر مشهد سبب شد تا پروژه باغ موزه دفاع مقدس از رکود خارج شود و تکمیل پروژه نیز نیازمند 120 میلیاردتومان اعتبار است.
   تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس نیازمند 120 میلیاردتومان اعتبار است/ مساعدت‌های شورای پنجم پروژه باغ‌موزه را از رکود خارج کرد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد آخرین وضعیت پروژه مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   حسین‌علی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خراسان رضوی در این جلسه ضمن تقدیر از کارسازی‌ها و همراهی‌های شورای پنجم شهر مشهد و شهرداری به منظور احداث پروژه مرکز فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس، اظهارکرد: این حمایت‌ها سبب شد تا پروژه از رکود و توقف خارج شود و گام‌های بسیار خوبی برداشته شد که لازم است از تمام افراد موثر در این بحث، بویژه اعضای شورای شهر و شهردار تشکل کنیم.

   وی با بیان اینکه پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس درحال حاضر فعال است و امیدواریم تا پایان سال بخش‌های دیگر پروژه نیز به بهره‌برداری برسد، گفت: در کنار باغ موزه دفاع مقدس، همزمان ایجاد ساختمان مقاومت اسلامی هم در دستورکار قرار گرفته است؛ از این بنا به منظور نمایش توانمندی‌های جبهه مقاومت با محوریت زوار کشورهای اسلامی استفاده خواهد شد.

   مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه 100 درصد منابع و اعتبارات تخصیص یافته به پروژه تا خرداد 1400 مستهلک خواهد شد و صرف پروژه‌ها و عرصه‌های پیش‌بینی شده می‌شود، افزود: براساس محاسبات و ارزیابی‌های صورت گرفته، تکمیل پروژه به حدود 120 میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم راهکار مناسبی برای تامین اعتبار مورد نیاز اندیشیده شود.

   یوسفعلی‌زاده در ادامه از مساعدت‌های شورای شهر مشهد و شهرداری در برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس تقدیر و تشکر کرد و گفت: خوشبختانه این نمایشگاه جزو بی‌نظیرترین نمایشگاه‌های هفته دفاع مقدس در کشور شد.

   شورای پنجم شهر مشهد، باغ‌موزه دفاع مقدس را ضرورت می‌داند

   احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد هم اظهارکرد: شورای پنجم شهر مشهد باورمند به احداث باغ‌موزه دفاع مقدس است و تحقق آن را جزو ضروریت‌ها می‌داند که براساس همین دغدغه‌مندی، حدود 39 میلیاردتومان اعتبار از محل بند «و» تبصره 5 بودجه کشور برای ساخت پروژه درنظر گرفتیم و اختصاص دادیم.

   وی در ادامه گفت: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد شهرداری را مکلف خواهد کرد تا ظرف 1 ماه آینده و براساس فرمول‌ها و روش‌های از قبل پیش‌بینی شده همچون بهره‌گیری از بند «و» تبصره 5 راه‌های ممکن برای تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل باغ‌موزه دفاع مقدس را بررسی و جمع‌بندی مناسب را به شورای شهر ارائه نماید.

   اصولی خاطرنشان کرد: بدون شک با درایتی که در گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم و تدبیر مناسب، مابقی منابع مالی نیز مشخص می‌شود تا دغدغه‌ای برای سال‌های بعد نداشته باشیم.

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2795    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,905
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد