• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 84
   کد: 206736
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
   رئیس شورای شهر مشهد در جمع گروه‌های ورزش صبحگاهی پارک ملت:

   فعالان عرصه ورزش همگانی از شریف‌ترین و عزیزترین شهروندان و مایه افتخار شهر هستند

   رئیس شورای شهر مشهد گفت: فعالان عرصه ورزش همگانی از شریف‌ترین و عزیزترین شهروندان و مایه افتخار شهر هستند که بی‌هیچ تحمیل هزینه‌ای به دولت، به بهترین شکل نقش‌آفرینی و الگوسازی می‌کنند.
   فعالان عرصه ورزش همگانی از شریف‌ترین و عزیزترین شهروندان و مایه افتخار شهر هستند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش با حضور در پارک ملت و در جمع گروه‌های ورزش صبحگاهی، این روز را گرامی داشتند.

   محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد در حاشیه این مراسم با تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش، اظهارکرد: مشهد به داشتن چنین شهروندان مسئولیت‌پذیری که داوطلبانه و به شکل مستمر گرد یکدیگر جمع می‌شوند و ضمن ورزش کردن، الگوی ارزنده‌ای را به جوانان و عموم شهروندان ارائه می‌دهند، افتخار می‌کند.

   حیدری با بیان اینکه یکی از برنامه‌های شاخص شورای شهر مشهد، ورزش همگانی است، گفت: برهمین اساس تاکنون سعی کرده‌ایم تا در حد توان از این ورزش حمایت کنیم؛ یکی از پیگیری‌ها بحث پارکینگ بود که هرروز از ساعت 5 الی 8 صبح رایگان شد.

   رئیس شورای شهر مشهد در ادامه خاطرنشان کرد: از ابتدای فعالیت شورای پنجم تاکنون معادل دوبرابر آنچه در گذشته شاهد بوده‌ایم، مسیرهای دوچرخه توسعه پیدا کرده است.

   وی افزود: یکی از دغدغه‌های ما موضوع ورزش بانوان بود که سعی شد شرایط مناسبی را با وجود محدودیت‌هایی که دارند، ایجاد کنیم؛ برهمین اساس، علاوه بر پارک بانوان ریحانه، پارک بانوان بوستان بهار نیز توسط شهروندان بانوی مشهدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پارک جنگلی وکیل‌آباد نیز فضایی ویژه بانوان درنظر گرفته شده که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

   حیدری فعالان عرصه ورزش همگانی را از شریف‌ترین و عزیزترین شهروندان دانست چراکه بدون تحمیل هیچ هزینه‌ای به کشور و تربیت بدنی نقش‌آفرینی می‌کنند و تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودتر از بحران کرونا عبور کنیم و شاهد حضور هرچه باشکوه‌تر عموم شهروندان در چنین فضاهایی باشیم.

   گسترش ورزش همگانی در سطح محلات و پارک‌ها را امری ضروری است

   علیرضا شهریاری، عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه ورزش، حافظ سلامتی است، گفت: تحقیقات اخیر نیز نشان داده که با ورزش مستمر میتوان سیستم دفاعی بدن را تقویت کرد و لذا در بحث جلوگیری از ابتلا به کرونا نقش بسزایی ایفا می‌کند.

   وی گسترش ورزش همگانی در سطح محلات و پارک‌ها را امری ضروری دانست و افزود: این اقدام نقش بسزایی در ارتقاء سلامت شهروندان و کاهش میزان استفاده از دارو دارد؛ ورزش، کنترل‌کننده قندخون، چربی و فشار خون است.

   ورزش گروهی و همگانی، بهترین الگوسازی برای شهروندان

   احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد هم با اشاره به اهمیت ورزش همگانی، خاطرنشان کرد: بدون شک ورزش موجب تقویت نشاط و شادابی جامعه می‌شود و علاوه بر این، شما عزیزان با ورزش های گروهی به بهترین شکل برای دیگر شهروندان الگوسازی می‌کنید که بسیار ارزنده و قابل تقدیر است.

   تعداد بازدید: 84
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1003    بازدید کنندگان دیروز: 2073    کل بازدید ها : 7,344,426
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد