• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 41
   کد: 206532
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد:

   بازنگری نهایی طرح تفصیلی حوزه مرکزی مشهد انجام شد

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد از انجام آخرین بازنگری و اصلاحات طرح تفصیلی حوزه مرکزی مشهد در جلسه مشترک کمیسیون‌های شورا و آماده شدن این طرح برای ارائه و تصویب در صحن علنی خبر داد.
   بازنگری نهایی طرح تفصیلی حوزه مرکزی مشهد انجام شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی نیا در توضیح طرح تفصیلی حوزه مرکزی مشهد گفت: این طرح با مساحت ۸۰۰ هکتار دارای حساسیت بسیار بالا و ویژگی‌های منحصربه‌فردی است. واقع‌شدن بافت پیرامون حرم رضوی در این طرح، تمرکز مراکز اقتصادی و درمانی و همچنین آمار بالای بافته‌ای تاریخی شهر مشهد در این حوزه ازجمله دلایلی است که حساسیت طراحی و بررسی‌های این طرح را بیشتر کرده است.

   وی به وجود خیابان ارگ که نقطه شروع شهرسازی نوین شهر مشهد بوده و همچنین تعدد بازارهای تاریخی و پاتوق های اجتماعی ازجمله بازار سرشور و خیابان آیت‌الله خامنه‌ای در این منطقه اشاره کرد و افزود: تمرکز قابل‌توجه اماکن اقامتی و سکونتی در این منطقه از دیگر مواردی است که سبب می‌شود روی موضوعات و جزئیات طرح تمرکز و حساسیت بیشتری به خرج دهیم.

   مهدی نیا اضافه کرد: در دهه‌های گذشته به دلیل اجرای طرح‌های مختلف در منطقه ثامن بخش زیادی از افراد ساکن در بافت مرکزی از این منطقه نقل‌مکان کرده‌اند و ازاین‌رو شاهد کاهش جمعیت ساکن در این بافت هستیم. لذا یکی از موضوعات مورد تأکید شورا که به مشاور ابلاغ‌شده بود بررسی موارد مربوط به سکونت پذیری در این بافت و ایجاد شرایط مناسب برای ماندگاری ساکنین بوده است.

   رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر مشهد در ادامه به وصول طرح تفصیلی حوزه شمال غرب در شورا نیز اشاره کرد و گفت: حوزه شمال غرب نیز موضوعات خاصی دارد که باید با حساسیت ویژه موردبررسی قرار گیرد ازجمله بحث حریم شهر مشهد و موضوعات اختلافی با شهرستان طرقبه و شاندیز.

   وی یادآور شد: پیش‌ازاین ۲ طرح تفصیلی حوزه‌های جنوب غرب و جنوب شرق مشهد در شورا نیز تائید و برای تصویب نهایی به کمیسیون ماده پنج فرستاده شده است.

   مشهد دارای ۷ طرح تفصیلی است که تاکنون عملیات بررسی سه طرح در شورا تمام‌شده و چنانچه شهرداری بتواند به تعهدات خود در موردبررسی به‌موقع و ارسال طرح‌های باقیمانده به شورا عمل کند امیدواریم تا پایان سال تمام طرح‌ها در شورا بررسی‌شده و جهت تصویب به کمیسیون ماده ۵ ارسال شود.
    

   تعداد بازدید: 41
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4765    بازدید کنندگان دیروز: 5332    کل بازدید ها : 5,926,696
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد