• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 53
   کد: 206341
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه ثامن:

   رفاه حال ساکنان و حفظ سرعت کنونی پیشرفت طرح نوسازی بافت پیرامونی، مدنظر باشد

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: رفاه حال مردم و ساکنان، حفظ سرعت پیشرفت طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر و تحقق شهری با زیست‌پذیری بالا با حفظ رویکردهای فرهنگی و هویت‌ تاریخی طبق ضوابطی که به مردم پاسخگویی کرده‌ایم و حقوقی که ایجاد شده پیوسته باید مدنظر باشد.
   رفاه حال ساکنان و حفظ سرعت کنونی پیشرفت طرح نوسازی بافت پیرامونی، مدنظر باشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از پروژه‌ها و اقدامات انجام شده در سطح منطقه ثامن، اظهارکرد: بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی شامل قدیمی‌ترین بافت‌های مشهد است و لذا بخاطر افزایش ظرفیت‌های زیست‌پذیری این محدوده، مدیریت شهری بر مبنای طرح‌ها و اسناد و ضوابط باید حرکت کند که تاکنون نیز اینچنین بوده است.

   وی با اشاره به شارستان‌ و ره‌باغ‌ها و ... که در سطح منطقه به منظور رفاه حال زائرین و مجاورین بارگاه منور رضوی احداث شده و برخی نیز همچنان در دست احداث است، گفت: عملیات عمرانی این پروژه‌ها، حسب رویه‌های قبلی باید با سرعت کافی و شایسته استمرار داشته باشد و ضوابط نیز به نحوی باشند که تقید‌های محدود‌کننده بر روند بازسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر اعمال نشود.

   فیضی در ادامه افزود: حفظ جایگاه تاریخی و هویت منطقه نیز از ابتدای شورای پنجم تاکنون پیوسته مدنظر بوده که برهمین اساس شاهد تملک و احیای خانه‌های تاریخی در سطح منطقه بوده‌ایم تا مانع از دست‌اندازی‌‎های احتمالی شد.

   وی با بیان اینکه برخی تغییر رویکردها و نگرش‌ها نسبت به منطقه ثامن برای مدیریت شهری و ساکنان و پیشرفت طرح خلل ایجاد می‌کند، گفت: رفاه حال مردم و ساکنان، حفظ سرعت پیشرفت طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر و تحقق شهری با زیست‌پذیری بالا با حفظ رویکردهای فرهنگی و هویت‌ تاریخی طبق ضوابطی که به مردم پاسخگویی کرده‌ایم و حقوقی که ایجاد شده پیوسته باید مدنظر باشد.

   فیضی تصریح کرد: با مفاهمه بین‌بخشی بسیار بالا و مشارکت همه دستگاه‌ها باید از کار مردم در این بافت گره گشایی شود.

   تعداد بازدید: 53
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 348    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,509
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد