• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 45
   کد: 206214
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
   نایب رئیس شورای شهر مشهد در نشست با روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10:

   200 میلیاردتومان از بودجه عمرانی شهر با خواست شوراهای اجتماعی محلات هزینه می‌شود

   نایب رئیس شورای شهر مشهد گفت: 5 درصد از بودجه عمرانی شهر که اعتباری در حدود 200 میلیاردتومان می‌شود، با خواست شوراهای اجتماعی محلات هزینه می‌شود.
   200 میلیاردتومان از بودجه عمرانی شهر با خواست شوراهای اجتماعی محلات هزینه می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده، در جلسه مشترکی که با روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10 شهرداری برگزار شد، با بیان اینکه شورای اجتماعی محله، مهمترین سرمایه‌‌ای است که هر شهر میتواند در اختیار داشته باشد، اظهارکرد: شهروندان، روح‌دهنده به فضاها و بناهای شهری هستند؛ اگر مردم ما شاداب و پرامید و پرانگیزه باشند و از زندگی خود لذت ببرند، شهری زنده، پویا و پرتحرک خواهیم داشت.

   وی در ادامه با بیان اینکه منتخبان شوراهای اجتماعی محلات، اعتماد شهروندان و ساکنان محله خود را بهمراه دارند، گفت: این عزیزان می‌توانند پل ارتباطی خوبی بین محلات، بعنوان خط مقدم ارائه خدمات شهری به شهروندان، و مدیران شهری ایفا کنند.

   موحدی‌زاده خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم و حائز اهمیت برای ما، وارد شدن بدنه اجتماعی جوان به شوراهای اجتماعی محلات بوده است؛ البته در این زمینه باید از تجربه بزرگان محل نیز به بهترین شکل بهره گرفت.

   نایب رئیس شورای شهر مشهد اولین وظیفه و ماموریت شوراهای اجتماعی محلات، شناسایی نیازهای اورژانسی هر محله است؛ درکنار این نیازسنجی، میزان رضایت عمومی شهروندان از خدمات شهرداری نیز باید پایش و رصد شود.

   موحدی‌زاده در ادامه صحبت‌های خود به اختصاص 5 درصد از بودجه عمرانی شهر به شوراهای اجتماعی محلات اشاره داشت و گفت: این اقدام، در راستای قدرت دادن به شوراهای اجتماعی است و مکانیزمی نیز باید برای آن تعریف شود تا مدیران شهرداری ملزم به اجرای آنها باشند.

   وی با بیان اینکه 5 درصد از بودجه عمرانی شهر، اعتباری در حدود 200 میلیاردتومان می‌شود، تصریح کرد: در شهرداری مشهد، بعنوان نهاد مسئول توسعه شهر، 70 درصد بودجه، بودجه عمرانی و 30 درصد صرف هزینه‌های جاری می‎‌شود؛ این در شرایطی است که سایرنهادها و ادارات 70 درصد اعتبارات خود را صرف هزینه های جاری می‌کنند.

   موحدی‌زاده در ادامه گفت: شورای پنجم شهر مشهد باورمند به شوراهای اجتماعی محلات است و با حمایت‌های کمیسیون فرهنگی، بعد عمرانی، اجتماعی و فرهنگی این شوراها را تقویت خواهیم کرد.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد برگزاری این جلسه و ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با نمایندگان شهروندان برای مطرح کردن مسائل و مشکلات و دغدغه‌های عمومی را فرصت مغتنمی دانست و تصریح کرد: بسیار خرسندیم که موضوعات مطروحه، مورد به مورد بررسی شدند و پیگیری نیز خواهند شد که از فواید شوراهای اجتماعی محلات است.

   موحدی‎زاده افزود: باید قدردان زحمات و تلاش‌های صورت گرفته باشیم تا مجریان تصمیمات بتوانند با قوت و انگیزه بیشتری فعالیت نمایند؛ البته نقص‌هایی نیز وجود دارد و باید به آنها نیز بپردازیم.

   وی در ادامه به ارائه گزارشی از پروژه‌های عمرانی سطح منطقه 10 پرداخت و گفت: در حال حاضر حدود 6 پروژه در سرفصل سوله‌‎های بحران درحال سرمایه‌گذاری است؛ بهسازی 15 پارک و احداث 16 بوستان نیز در دست اقدام بوده که با اعتبار 7.5 میلیاردتومان درحال اجراست.

   موحدی‌زاده خاطرنشان کرد: علاوه بر این اقدامات، 6 پروژه اصلاح هندسی با اعتبار 2.1 میلیاردتومان، 8 پروژه پیاده‌روسازی با اعتبار 3.5 میلیاردتومان و 11 پروژه احداث کانال‌ و مسیرهای آب نیز با اعتبار حدود 10 میلیاردتومان درحال اجراست. 

   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4738    بازدید کنندگان دیروز: 5332    کل بازدید ها : 5,926,669
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد