• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 69
   کد: 206213
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در جلسه با روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10:

   ۵.۵ میلیاردتومان اعتبار در قالب طرح محله ما در منطقه 10 هزینه شده است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: در طرح محله‌ما در منطقه 10 شهرداری، 4 پروژه عمرانی اجرایی شده و 12 پروژه نیز درحال اجرا و نیازسنجی است که 5.5 میلیاردتومان اعتبار را به خود اختصاص داده است.
   ۵.۵ میلیاردتومان اعتبار در قالب طرح محله ما در منطقه 10 هزینه شده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در جلسه مشترکی که با روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10 شهرداری برگزار شد، اظهارکرد: شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود تاکنون پیوسته تاکید ویژه‌ای بر افزایش مشارکت اجتماعی و تقویت نقش‌آفرینی شهروندان در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی و اجرای تصمیمات داشته است.

   اصولی با بیان اینکه یکی از بارزترین مصادیق تحقق این رویکرد و ارتقاء مشارکت شهروندان، شوراهای اجتماعی محلات است، گفت: برهمین اساس، 3 محور را در شورای اجتماعی محلات پیش بردیم که گام نخست آن، اصلاح آیین نامه و ساختارمند کردن شوراهای محلات بود.

   وی در ادامه افزود: این اصلاح ساختار به نحوی انجام شده که شوراهای اجتماعی محلات بیشترین بازده و کمترین مشکلات را داشته باشند؛ در همین راستا از تجربیات سایر شهرها و نقطه نظرات کارشناسان و متخصصین امر بهره گرفتیم.

   اصولی خاطرنشان کرد: اجرای آیین‌نامه در بخش برگزاری انتخابات و تشکیل مجامع شوراهای اجتماعی محلات در مناطق مختلف، دومین قدمی بود که برداشته شد و بسیار خرسندیم که انتخابات بیش از 170 محله شهر مشهد براساس همین ساختار اجرایی شد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در اصلاح آیین‌نامه سعی شده تا نقش مردم و شکل انتخابی در محلات تقویت شود، گفت: سومین گام این بوده که شورای اجتماعی محلات را اثربخش و موثرتر در سطح محله داشته باشیم که طرح «محله ما» به همین منظور اجرایی شد.

   اصولی از اهمیت بالای طرح محله ما برای مدیریت شهری سخن گفت و تصریح کرد: این طرح موجب افزایش و تقویت اثرگذاری شوراهای اجتماعی محلات شده و پروژه‌های عمرانی براساس نقش‌آفرینی اعضاء تعریف شده است.

   وی در ادامه به ارائه گزارشی ازاقدامات انجام شده در قالب طرح محله ما در منطقه 10 پرداخت و اظهارکرد: تاکنون 4 پروژه در قالب این طرح اجرایی شده، 8 پروژه در حال اجرا و 4 پروژه نیز در مرحله نیازسنجی است؛ 5.5 میلیاردتومان از اعتبارات طرح محله ما در منطقه 10 تحقق پیدا کرده است.

   اصولی در بخش پایانی صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه شوراهای اجتماعی محلات باید ساختاری کاملا مردمی داشته باشند و با اعتبار مردم فعالیت کند، گفت: به این شوراها نباید بعنوان یک ساختار بروکراتیک نگاه کرد و شورای محلات باید در دل مردم باشد.

   در این جلسه، روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 10 به طرح مسائل و مشکلات محله خود پرداختند که تمامی این دغدغه‌ها مورد به مورد پاسخگویی گردید و درخصوص رفع آنها هم تصمیمات مقتضی گرفته شد. 

   تعداد بازدید: 69
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 993    بازدید کنندگان دیروز: 2073    کل بازدید ها : 7,344,416
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد