• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 76
   کد: 206144
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان 5 هکتاری حاشیه شهر:

   دومین دیوار نامهربانی مشهد با تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی مدیریت شهری مشهد برچیده شد

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: بسیار خرسندیم که امروز، یکی دیگر از دیوارهای نامهربانی شهر مشهد که نیم قرن قد برافراشته بود، حذف می‌شود؛ فضایی ارزشمند که می‌تواند تنفسگاه مناسبی برای مردم محروم خیابان‌های مهریز، شهید معقول، شهید فولادی، شهید غلامی، شهرک شیرین، امیرآباد و دیگر محلات اطراف باشد.
   دومین دیوار نامهربانی مشهد با تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی مدیریت شهری مشهد برچیده شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث بوستان 5 هکتاری در انتهای خیابان مهریز واقع در بلوار حر که با حضور اعضای فراکسیون محرومیت‌زدایی و گروه‌های جهادی مجلس شورای اسلامی، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و شهردار و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که امروز پس از گذشت 3 سال از روی کار آمدن شورای پنجم، شهر مشهد، دومین کلانشهر کشور به کارگاه بزرگ سازندگی و بالندگی تبدیل شده است.

   وی در ادامه گفت: مایه افتخار است که مناطق محروم، محذوف و مورد غفلت واقع شده شهر مشهد در این دوره در صدر برنامه‌ریزی‌های شورای شهر و مدیریت شهری قرار گرفته و امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی احداث پارکی 5 هکتاری در این محدوده هستیم.

   فیضی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه ظرف 6 ماه آینده به اتمام خواهد رسید و شاهد بهره‌برداری از آن خواهیم بود، افزود: از ابتدای فعالیت شورای پنجم تاکنون، 73 پارک در مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار مشهد احداث شده است؛ اقدامی ارزشمند که سبب شده سرانه فضای سبز در این مناطق که در سال 96 کمتر از 4 مترمربع بود، امروز به 5 مترمربع افزایش یابد.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: علاوه بر ساخت بوستان‌های مختلف و متعدد، ایجاد زیرساخت‌های تربیت بدنی، ورزشی و فضای سبز، بازگشایی معابر و برچیدن بن‌بست‌هایی که برای ساکنان بسیار دل‌آزار بود، با تاکیدات شورای شهر، در دستورکار و اولویت مدیریت شهری قرار گرفت.

   فیضی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به برچیده شدن دیوار نامهربانی پیرامون شهرک شهید بهشتی و پردیس، که 2 ماه قبل انجام شد، گفت: بسیار خرسندیم که امروز، یکی دیگر از دیوارهای نامهربانی شهر مشهد که نیم قرن در این منطقه قد برافراشته بود، حذف می‌شود؛ فضایی ارزشمند که می‌تواند تنفسگاه مناسبی برای مردم محروم خیابان‌های مهریز، شهید معقول، شهید فولادی، شهید غلامی، شهرک شیرین، امیرآباد و دیگر محلات اطراف باشد.

   وی گفت: امروز شاهد فروپاشی دیوار زمختی هستیم که مروج خشونت بود؛ فروپاشی فرصت‌سازی که ثمره تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی مدیریت شهری برخاسته از شورای پنجم است.

   فیضی اظهارکرد: این فرصت تاریخی در شرایطی اتفاق افتاده که چندی قبل نیز شاهد آغاز عملیات اجرایی و احداث 12 پروژه بنیادین، امنیت‌ساز و رضایتبخش در مقیاس چندصدهکتاری برای ساکنان مناطق کم‌برخوردار مشهد بودیم؛ مجموعه‌ای کامل از خدمات‌رسانی به صاحبان اصلی این کشور و انقلاب اسلامی که محرومین و مستضعفان هستند.

   وی در پایان گفت: حذف دیوار و احداث این پارک 5 هکتاری مسیر دشواری بود که با توافق آستان قدس رضوی طی شود و یکی دیگر از وعده‌های شورای شهر به مردم مشهد محقق شد؛ ظرفیت ارزشمند زیست‌محیطی و فراغتی که شاخصه مهم توسعه شهری محسوب می‌شود.

   تعداد بازدید: 76
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2348    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,415
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد