• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 64
   کد: 205798
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد با اشاره به بازدیدهای هفتگی از محلات سطح شهر:

   مدیریت شهری فضا را برای فعالیت شوراهای اجتماعی محلات باز کند/ بازدیدهای محلی، گامی در جهت ارتقاء رضایت شهروندان و احصاء مسائل و مشکلات

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: مدیریت شهری نیز باید فضا را برای فعالیت شوراهای محلات باز کند و آنها را در اداره محلات مشارکت دهد.
   مدیریت شهری فضا را برای فعالیت شوراهای اجتماعی محلات باز کند/ بازدیدهای محلی، گامی در جهت ارتقاء رضایت شهروندان و احصاء مسائل و مشکلات

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی، در گفتگویی با اشاره به بازدیدهای میدانی از سطح محلات مناطق مختلف شهرداری، اظهارکرد: این بازدیدها با هماهنگی و برنامه‌ریزی شوراهای اجتماعی انجام می‌شود؛ این شوراها پروژه‌ محله ما را هم پیش می‌برند و یکی از اهداف بازدیدهای محله‌ای کنترل و نظارت بر نحوه اجرای این طرح است.

   وی وجه شاخص و بعد دیگر این بازدیدها را ارتباط و تعامل مستقیم با شهروندان دانست و افزود: در محلات با دو دسته از مسائل و مشکلات روبرو هستیم. نخست، مسائلی که نیازمند تامین اعتبار و برنامه‌ریزی است و شامل پروژه‌های میان‌مدت و بلندمدت می‌شوند و دیگری پروژه‌های کوتاه مدت هستند.

   فیضی با بیان اینکه پروژه‌های میان‌مدت و بلندمدت باید از مجرای مشخص و در زمان مناسب پیش‌بینی شود، گفت: برنامه‌های کوتاه‌مدت را می‌توان با پای کار آوردن شهرداری مناطق و ستاد اجرایی کرد و انجام داد؛ اقدامات این‌چنینی نقش بسزایی در ارتقاء رضایتمندی شهروندان به‌همراه خواهد داشت.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: احصاء مسائل سطح محلات و پاسخگویی به آنها در کوتاه‌مدت، علاوه‌بر رضایت عمومی، موجب تقویت مشارکت فعالانه شوراهای اجتماعی محلات می‌شود و ضمن تقویت این نهاد محلی، مشارکت بیشتر شهروندان در اداره امور محلات را به ارمغان خواهد آورد.

   فیضی در ادامه به تعامل و همراهی شوراهای اجتماعی محلات با شهرداری‌های مناطق اشاره کرد و گفت: این رابطه بستگی به میزان فعالیت و پویایی شوراهای اجتماعی محلات دارد؛ به میزانی که پیگیری و پویایی این نهاد مردمی بیشتر باشد، بدون شک شهرداری نیز تعامل بیشتری با آنها خواهد داشت.

   وی افزود: بعنوان مثال روز گذشته و به مناسبت روز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، مراسمی به منظور تکریم و تقدیر از آتش‌نشانان ایستگاه‌های واقع در سرافرازان 40 و نماز 30 به همت اعضای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 9 و همچنین منطقه 8 برگزار شد؛ شوراهای محلات می‌توانند حتی کارهای مشترکی با مدیریت شهری تعریف کنند و مشکلات محلات را پیگیری کنند.

   فیضی در پایان تاکید کرد: مدیریت شهری نیز باید فضا را برای فعالیت شوراهای محلات باز کند و آنها را در اداره محلات مشارکت دهد.

   تعداد بازدید: 64
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2517    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,841
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد