• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 73
   کد: 205016
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد در جلسه با روسای شوراهای اجتماعی محلات دارای بافت فرسوده:

   باورمندی مردم به بازآفرینی با تعامل شوراهای محلات و دفاتر تسهیلگری

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد گفت: : راهنمایی اعضای شورای اجتماعی محلات و پشتیبانی آنها و همکاری با دفاتر تسهیلگری میتواند مردم را به بازآفرینی باورمند کند.
   باورمندی مردم به بازآفرینی با تعامل شوراهای محلات و دفاتر تسهیلگری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی، در نشست مشترک با روسای شوراهای اجتماعی و معتمدین محلات دارای بافت‌های فرسوده و ناکارامد که دفاتر تسهیلگری در آنها مستقر هستند، با بیان اینکه کشور ایران روی خط زلزله قرار گرفته و مشهد نیز روی چند گسل واقع شده است، اظهارکرد: براساس آمار به صورت میانگین، هرسال یک زلزله بزرگ و هر 10 سال نیز زلزله‌ای با قدرت بالای 7 ریشتر در کشور داریم که آثار مخرب بسیاری را بهمراه دارد.

   نوروزی در ادامه گفت: کشور ما یک درصد جمعیت دنیا را داراست ولی 6 درصد تلفات جهانی زلزله در ایران است؛ آماری بسیار دردناک و قابل تامل.

   وی با اشاره به اهمیت بالای بازآفرینی، افزود: این باور باید در مردم ما شکل بگیرد و به آن توجه کنند که برای ایمنی و امنیت محل سکونت خانواده‌شان باید تلاش کنند.

   نایب رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد تصریح کرد: مشوق‌هایی که شورای پنجم برای تسهیل و تسریع و حمایت از بازآفرینی و نوسازی و بهسازی بافت‌های مسکونی محلات هدف این مهم در نظر گرفته تاکنون سابقه نداشته و امتیازات و بخشودگی های بی‌نظیری به تصویب رسیده است.

   نوروزی افزود: از جمله این حمایت‌ها میتوان به بخشودگی بخش مهمی از سهم ورود به محدوده و تقسیط طولانی مدت و بدون سود آن اشاره کرد.

   وی با بیان اینکه در کنار تسهیلات مسکن دولت، شورای شهر نیز برای پروژه‌های پیشگام تسهیلات بیشتری درنظر گرفته است، گفت: براساس سیاست توسعه متوازن و عدالت محور، سعی کرده‌ایم که سرانه‌های خدماتی در مناطق کم‌برخوردار را افزایش دهیم و در آینده نزدیک، پارکی 75 هکتاری در محدوده شهرک‌های شهیدرجایی و باهنر ایجاد خواهد شد.

   وی از تعامل با آستان قدس رضوی برای به حداقل رساندن حقوق این آستان بابت اراضی اوقافی خبرداد و به نقش شوراهای اجتماعی محلات در فرآیند بازآفرینی اشاره کرد؛ وی گفت: راهنمایی اعضای شورای اجتماعی محلات و پشتیبانی آنها و همکاری با دفاتر تسهیلگری میتواند مردم را به بازآفرینی باورمند کند.

   نوروزی گفت: شورای پنجم و شهرداری مشهد سعی کرده برای حل مشکل بازآفرینی درکنار مردم باشد و در این ماموریت با همراهی شما موفق خواهیم بود.

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2269    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,006,336
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد