• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 82
   کد: 204652
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد در بازدید از سازمان‌های حوزه حمل و نقل شهرداری:

   افزایش کیفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری مشهد است

   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد با تأکید بر لزوم حفظ و ارتقاء کیفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهری مشهد، نوسازی ناوگان و اجرای مکانیزاسیون سامانه‌های مرتبط را از اصلی‌ترین چالش‌های این حوزه برای شهرداری‌مشهد برشمرد.
   افزایش کیفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری مشهد است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد سید مسعود ریاضی در بازدید از سازمان‌های حوزه حمل‌ونقل شهری ازجمله سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی، سازمان اتوبوس‌رانی و سازمان حمل‌ونقل بار درون‌شهری شهرداری مشهد با اعلام اینکه مهم‌ترین دغدغه مدیریت شهری در حوزه حمل‌ونقل عمومی و به جهت رسیدن به حمل‌ونقل پاک و شهروندمحور، افزایش کیفی ناوگان حمل‌ونقل است افزود: بحث سلامت حمل‌ونقل و سلامت خودروهای حمل‌ونقل عمومی در شهر مشهد بسیار مهم و جدی است و موضوع معاینه فنی دقیق و الزامات مربوط به این حوزه باید با جدیت بیشتری در دستور کار قرار ‌گیرد.

   وی بابیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس و ۱۳ هزار دستگاه تاکسی در سطح شهر مشهد و تحت مدیریت سازمان‌های تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی در حال فعالیت هستند، گفت: کنترل میانگین عمر ناوگان و پیشگیری از پیر شدن این حجم وسیع از ناوگان خدمات درون‌شهری از اولویت‌های مدیریت شهری است که از چالش‌های اساسی ما نیز به شمار می‌رود. در حال حاضر میانگین عمر ناوگان اتوبوس‌رانی شهر مشهد قریب به هشت سال و نیم است که اگر بخواهیم این میانگین را حفظ نموده و از پیر شدن بیشتر آن جلوگیری کنیم سالانه باید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری اضافه شود. با توجه به محدودیت اعتبارات و قیمت‌های سرسام‌آور بازار و مشکلات کارخانه‌های تولیدی داخل کشور تأمین این میزان از اتوبوس کار بسیار دشواری به نظر می‌رسد.

   ریاضی همچنین در خصوص اجرای سیستم‌های مکانیزه نظارت و خدمات‌رسانی شبکه حمل‌ونقل عمومی گفت: سازمان تاکسیرانی و شبکه تاکسی‌های درون‌شهری مشهد تا حدودی از شبکه‌های خدمات تاکسی اینترنتی عقب‌افتاده بود که این موضوع ضمن کاهش رضایت شهروندان ضریب نفوذ تاکسی‌های شهری را در بین شهروندان کاهش می‌داد اما با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی سازمان نظارت بر تاکسیرانی، سامانه‌های جدید در حال تهیه و بارگذاری است تا امکان افزایش نظارت، امنیت و کیفیت خدمات‌رسانی شبکه تاکسی‌های شهری را مهیا ساخته ضمن اینکه اقداماتی نیز جهت لینک شدن شبکه تاکسی‌های شهری مشهد به شبکه‌هایی ازجمله اسنپ و تپسی در حال انجام است که می‌تواند اتفاقی بسیار مهم در راستای تأمین رضایت شهروندان تلقی شود.

   وی خاطرنشان کرد: انجام این قبیل امور در راستای سیاست کلان مدیریت دوره پنجم شهر مشهد تحت عنوان شهر هوشمند بوده و می‌تواند فواید و اثرات بسیار مفیدی برای شهر داشته باشد.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای مشهد اضافه کرد: باوجود مشکلات و چالش‌های فراوان در جهت تأمین اعتبارات موردنیاز برای نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و افزایش کیفیت خدمات‌رسانی، اگر در اندیشه رسیدن به حمل‌ونقل پاک و هوای سالم و شهر پاک هستیم چاره‌ای جز این وجود ندارد که اولویت‌های سرمایه‌گذاری و هرینه‌کردهای زیرساختی را مشخص کرده و برای تأمین اعتبارات موردنیاز این حوزه تمام تلاش خود را به کار ببندیم.

   وی با تقدیر از تلاش‌ها و برنامه‌های سازمانهای حوزه حمل‌ونقل شهری شهرداری مشهد گفت: خدمات شهرداری مشهد در حوزه حمل‌ونقل عمومی در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و تکنولوژی‌های روز را در جهت افزایش کیفیت خدمات‌رسانی به شهروندان به‌خوبی در اختیار گرفته‌اند که بایسته تقدیر بوده و تمام این اقدامات در راستای شعارهای شورای شهر مشهد برای تحقق شهرداری شهروند محور، حمل‌ونقل پاک و شهر هوشمند ارزیابی می‌شود. 

   تعداد بازدید: 82
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2664    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,988
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد