• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 116
   کد: 204566
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در جلسه هماهنگی و توجیهی ارائه مشوق‌های بازآفرینی محلات فرسوده و کم‎برخوردار:

   بسته مشوق‌های بازآفرینی، انقلابی در محلات هدف می‌تواند ایجاد کند

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد گفت: بسته مشوق‌های بازآفرینی میتواند انقلابی در بافت‌های محلات هدف ایجاد کند و تحقق آن منوط به عزم و اراده و خواست همه مسئولان و مجریان مربوطه است.
   بسته مشوق‌های بازآفرینی، انقلابی در محلات هدف می‌تواند ایجاد کند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی در جلسه هماهنگی و توجیهی ارائه مشوق‌های بازآفرینی محلات فرسوده و کم‎برخوردار با بیان اینکه نظام اقتصادی و برنامه‌ریزی ملی و منطقه‌ای در کشورما منجر به ایجاد امواج پی‌درپی مهاجرتی و شکل‌گیری پدیده حاشیه‌نشینی شده است، اظهارکرد: قدیمی‌ترین زائران امام‌رضا(ع)، ساکنان قدیمی مشهد هستند و لذا خدمت به آنها به مثابه خدمت به زائر بارگاه منور رضوی و امام مهربانی‌هاست.

   فیضی با اشاره به مصوبه بسته تشویقی شورای شهر برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و محلات هدف بازآفرینی، گفت: در کنار این مصوبات حمایتی، 28 دفتر تسهیلگری هم در محلات هدف مستقر شده‌اند و سازوکار جدید نیز تعریف شده که امیدواریم تا پایان شهریور روی سیستم‌های مالی و شهرسازی بارگذاری شود و شهروندان بتوانند از آن بهره ببرند.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در ادامه تاکید کرد: مناطق شهرداری باید از دفاتر تسهیلگری به منظور کاهش فرآیندها، بویژه فرآیند صدور پروانه و دریافت تسهیلات و معرفی واجدین شرایط به نهادها و دستگاه‌های مربوطه بهره ببرند.

   فیضی با بیان اینکه مدیریت شهری در دوره پنجم درصدد ساماندهی بافت متراکم و پرجمعیتی است که درآمدی برای شهرداری ندارد و هزینه‌های جاری آن نیز هرروز افزایش می‌یابد، افزود: با اجرایی شدن سیاست بازآفرینی و بهسازی و ساماندهی این بافت‌ها و سپس توانمندسازی ساکنان، در آینده می‌توان درآمد هم داشته باشیم.

   وی تاکید کرد: در حال حاضر، نگاه اجتماعی باید بر نگاه درآمدی ارجحیت داده شود؛ فلسفه بسته‌های تشویقی نیز بخشودگی کامل و اعمال تبعیض مثبت برای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری است.

   فیضی در پایان گفت: بسته مشوق‌های بازآفرینی می‌تواند با مشارکت مردم انقلابی در بافت‌های محلات هدف ایجاد کند و تحقق آن منوط به عزم و اراده و خواست همه مسئولان و مجریان مربوطه است.

   تعداد بازدید: 116
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2735    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,132,059
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد