• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 134
   کد: 204158
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد در بازدید از پروژه‌های عمرانی:

   سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی در مشهد افزایش‌یافته است/پیاده‌مداری اولویت اول کمیسیون در سال جاری

   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد در خصوص نحوه اجرای پروژه‌های عمرانی در این شهر گفت: در زمان‌بندی پروژه‌های عمرانی به ادبیات جدیدی در مشهد رسیده‌ایم که ملاک‌های ارزیابی را تغییر داده و سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی نسبت به آنچه عادت و کلیشه مشهد بوده بسیار بیشتر شده است.
   سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی در مشهد افزایش‌یافته است/پیاده‌مداری اولویت اول کمیسیون در سال جاری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمسعود ریاضی در جریان بازدید از روند اجرای پروژه‌های عمرانی سطح شهر گفت: درحال حاضر تمام پروژه‌های عمرانی شهرداری به‌طور نسبی ازآنچه درگذشته اتفاق افتاده جلوتر است هرچند که نسبت به تاریخ‌های وعده داده‌شده برای بهره‌برداری از پروژه‌ها کماکان تأخیر وجود داشته و تلاش برای جبران این تأخیر ادامه دارد. البته باید اذعان کرد تاکنون نیز کار بزرگی در اجرای سریع و باکیفیت پروژه‌ها انجام‌شده به‌ویژه که پروژه‌ها باکیفیت در حال پیشروی است و هرکدام به نوبه خود پروژه‌های دسته اولی به شمار می‌روند.

   وی ادامه داد: پروژه چهار سطحی میدان آزادگان ازنظر تکنولوژی و کارآمدی، پروژه برجسته‌ای به شمار می‌رود و با توجه به شرایط چند وقت اخیر و گرفتاری‌های مربوط به بیماری کرونا، این پروژه پیشرفت نسبتاً مناسبی را ثبت کرده است. ازاین‌رو امیدواریم که بخش قابل‌ملاحظه‌ای از این پروژه در دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری برسد.

   به‌گفته ریاضی، استفاده از روش‌های نوین علمی و مهندسی در پروژه‌های در حال اجرا در مشهد از ویژگی‌های بارز آن‌هاست که علاوه برافزایش شاخص کیفیت برافزایش سرعت اجرای پروژه‌ها تأثیر مثبت گذاشته است ازجمله در پروژه زیرگذر دوربرگردان بلوار شهید برونسی که کمک مهمی به حل معضل ترافیک انتهای بلوار وکیل‌آباد خواهدکرد. پروژه تقاطع غیرهمسطح مصلی نیز با پیشرفت مناسبی در حال انجام بوده و امیدواری زیادی وجود دارد تا پیش از نوروز آینده در اختیار زائران و مجاوران امام رضا علیه‌السلام قرار بگیرد.

   وی اضافه کرد: پروژه اتصال خیابان کوشش به خیابان خلج نیز برای گره‌گشایی از ترافیک منطقه سیدی و دسترسی آسان به تفرجگاه هفتحوض در مراحل پایانی اجرا به سر می‌برد.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد یادآور شد: پروژه‌های در حال اجرا هرچند ممکن است با انتقادهایی روبه‌رو باشند اما باهدف تسهیل جریان ترافیکی در شهر طراحی و اجراشده و مورد تصویب شورای شهر قرارگرفته لذا باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم پروژه‌ها با بهترین کیفیت و کوتاه‌ترین زمان تکمیل‌شده و به شبکه حمل‌ونقل شهری اضافه شود.

   وی در باب اولویت‌های کاری کمیسیون در سال چهارم فعالیت خود گفت: باید تلاش کنیم شهر مکان مناسبی برای زندگی باشد و پروژه‌ها را باید تا حد ممکن شهروندمدار و انسان‌محور تعریف کرد. در فرصت کوتاه باقیمانده از فعالیت شورا باید بر موضوع پیاده‌مداری در شهر مشهد جدیت بیشتری به خرج داد چراکه از این نظر مشهد دارای کمبود و جریان پیاده در مشهد منقطع شده است. ازنظر بنده این موضوع بر نهضت آسفالت اولویت دارد.

   ریاضی همچنین گفت: هوشمندسازی حمل ونقل و پروژه‌های عمرانی مورد مهم دیگری است که به‌ویژه در حمل و نقل عمومی باید جدی گرفته شده و به طرح‌ و ایده‌ای مناسبی برسیم. اولویت سوم کمیسیون عمران و حمل‌ونقل و ترافیک شورای پنجم در سال پایانی فعالیت خود هوای پاک و تأمین شرایط ایجاد این نعمت است. 

   کلید واژه ها: ریاضی - شورای شهر - مشهد - عمران -
   تعداد بازدید: 134
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2546    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,870
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد