• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 105
   کد: 204069
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در جلسه شورای شهرداران:

   اجرای پروژه‌های الگوی بازآفرینی اولویت یک‌ساله شهرداری مشهد باشد

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد تاکید کرد: شهرداری‌های مناطق مشهد در همکاری و همراهی با دفاتر تسهیلگری محلات هدف بازآفرینی، اجرای یک یا دو پروژه برای الگوسازی بازآفرینی و تبیین فواید و برکات این مهم را در اولویت کاری سال جاری خود قرار دهند.

   اجرای پروژه‌های الگوی بازآفرینی اولویت یک‌ساله شهرداری مشهد باشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، رمضانعلی فیضی در جلسه شورای شهرداران مشهد ویژه موضوع بازآفرینی و مشوق‌های ویژه محلات هدف گفت: هرچند روند تشکیل سازمان بازآفرینی شهری مشهد و تصویب اساسنامه آن بیش از حد تصور طولانی شد اما امروز پروژه کلانی به نام بازآفرینی با روشی جدید و متفاوت از گذشته داریم که باید برای آن تمرکز و زمان مناسب صرف کرد.

   وی ادامه داد: قاعدتا این روش ابزارهایی دارد که در حد اختیارات شورا مهیا و زیرساخت آن تامین شده، لذا امروز باید اطلاع¬رسانی عمومی و تعریف فرآیندهای اجرایی کردن بسته تشویقی در دستور کار بوده به درستی انجام شود.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی شورای پنجم مشهد با بیان اینکه یک سال برای اقدامات عملی در حوزه بازآفرینی فرصت باقی است، گفت: باید طرح های ویژه «محله ما» و بسته تشویقی همزمان اجرایی شود تا از همه ابزارهای در اختیار به طور موازی برای آغاز این فرآیند بهره ببریم.

   فیضی تاکید کرد: توقع ما شروع کار در تمام 5000 هکتار بافت‌های ناکارآمد شهر نیست بلکه تنها کافی است گفتمان بازآفرینی آغاز و تبیین شود.

   وی در پایان گفت: ما دفاتر را به مثابه مردم و نماینده آنها می‌دانیم و نظرشان نظر اخذ شده و پایش شده مردم است، پس باید به نظرات کارشناسی ایشان بها داد. همچنین با علم به اینکه درآمدهای شهرداری از محل مجوزهای ساخت وساز چشم‌گیر نیست باید با هماهنگی و تعامل لازم، استفاده شهروندان از تسهیلات بانکی را تسهیل کنیم.
    

   تعداد بازدید: 105
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 498    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,659
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد