• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 93
   کد: 204054
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد در بیستمین جلسه شورای شهرداران:

   باور به قدرت مردم اصل موفقیت بازآفرینی شهری است

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد باور مدیران شهری و شهرداران مناطق به قدرت تاثیر حضور و مشارکت مردم در پروژه‌های اصلاح و بهسازی و توانمندسازی را لازمه موفقیت طرح ملی بازآفرینی فضاها و محلات ناکارآمد و فرسوده عنوان کرد.

   باور به قدرت مردم اصل موفقیت بازآفرینی شهری است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احمد نوروزی در جمع شهرداران مناطق مشهد با بیان اینکه ایران روی خط زلزله قرار داشته و در دوره‌های ده ساله زلزله‌های مخرب را تجربه می‌کنیم، گفت: متاسفانه به‌طور میانگین 6 درصد تلفات جهانی زلزله در ایران ثبت می‌شود و تصور کنید اگر چنین زلزله ای در مشهد روی دهد چه فاجعه بزرگی را شاهد خواهیم بود. باوجود اینکه در بحران‌های بسیار کوچک مانند باران و سیل کارهای زیادی انجام می‌دهیم اما پیشگیری از بحران‌های مربوط به بافت فرسوده در دستور کار جدی ما نیست. در حالی‌که باید اقدام عملی در موضوع پیشگیری از بحران را به عنوان خیرات اعمال مدیران مدنظر قرار داد.

   وی ادامه داد: وقتی یک سرمایه‌گذار را به کار ترغیب می‌کنیم افراد زیادی به آن افتخار می‌کنند اما روی مشارکت مردم و جلب سرمایه‌های ایشان کار زیادی انجام نمی‌شود درحالی‌که اگر مردم مستضعف را پای کار بکشیم و با سرمایه‌های خرد ایشان پروژه تعریف کنیم کارهای بزرگی انجام می‌شود. باید باور کنیم قدرت مردم نامتناهی است اما این قدرت نادیده گرفته می‌شود. به هرحال کار با مردم سخت است و تحمل زیادی می‌طلبد اما اگر این تحمل را برخود هموار کنیم اتفاقات بزرگی را باعث می‌شود.

   نوروزی با یادآوری اینکه در طرح‌های بهسازی و نوسازی پیشین مشهد مشکل بزرگ نه کمبود بودجه بلکه عدم همراهی مردم بوده است، گفت: در طرح نوسازی قلعه آبکوه پول همیشه بوده و در منطقه ثامن در مقاطع زیادی پول در دسترس بوده اما به‌دلیل عدم همراهی مردم طرح‌ها پیشرفت نداشته است لذا باید قبول کنیم جز با حضور مردم موفقیت کامل حاصل نمی‌شود.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد با بیان اینکه یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت ساکن در مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار مشهد مستحق بخش بزرگی از وقت شهرداران هستند، اضافه کرد: باید هر منطقه یک نماینده ویژه برای ارتباط با دفاتر تعیین کند، شهرداران از دفاتر سرکشی کرده و حمایت معنوی خود را نسبت به ایشان ارائه دهند و جلسات کمیته نظارتی را باحضور مدیران دفاتر و مدیران مرتبط تشکیل دهند.

   وی همچنین خواستار آن شد که تمام امور اجرایی و کارگزاری طرح‌های بازآفرینی در محله‌های هدف به دفتر تسهیلگری سپرده شده تا برنامه‌ها با نظارت و مدیریت دفتر انجام شود. همچنین برای سال جاری هر منطقه روی یک یا دو پروژه مشارکتی با مردم تمرکز کند تا در هر منطقه الگوی مناسب و قابل ارائه‌ای برای ترغیب شهروندان ثبت شود.

   نوروزی یادآور شد: شورا از روزهای ابتدایی کار خود بر موضوع تشکیل سازمان و ایجاد دفاتر تسهیلگری تاکید داشته و متاسفانه در این روند تاخیر افتاده است. اما امروز که ساختارهای لازم فراهم شده باید به امور اجرایی سرعت ببخشیم و در این راه شورا همه‌جانبه آماده همکاری و حمایت‌های لازم خواهد بود.
    

   تعداد بازدید: 93
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 261    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,989,609
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد