• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 112
   کد: 203997
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در برنامه زنده رادیویی «صبح بخیر خراسان» مطرح کرد:

   اجرای سبک جدیدی از عزاداری محرم برای پیشگیری از شیوع کرونا در مشهد/نام‌های تکراری معابر حذف می‌شوند

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: در دهه اول محرم تمهیدات مناسبی برای برگزاری مراسم عزاداری ویژه سالار شهیدان اندیشیده شد تا شهروندان و زائران بتوانند با بهره‌گیری از فضای معنوی شهر ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عزاداری بپردازند.
   اجرای سبک جدیدی از عزاداری محرم برای پیشگیری از شیوع کرونا در مشهد/نام‌های تکراری معابر حذف می‌شوند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد احسان اصولی با توجه به لزوم حمایت از سلامت مردم در شرایط ویژه کرونایی مشهد گفت: امسال 70 مکان ویژه در سطح شهر ازجمله پارک‌ها توسط معاونت فرهنگی مناسب‌سازی شده و برای برگزاری مراسم مذهبی شبانه در اختیار هیئت‌ها قرار گرفت.

   وی افزود: همچنین از چند ماه قبل با توجه به فضای ویژه حاکم بر کشور آن بودیم تا بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم مردم و شهروندان در عین رعایت پروتکل‌ها و موازین بهداشتی بتوانند از فضای معنوی این روزها بهره ببرند و سوگواری خود را برپا کنند. لذا در طی جلسات متعدد کارشناسی با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف ازجمله هیئت‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، معاونت خدمات شهری و... به این نتیجه رسیدیم تا فضاهای عمومی شهر را که امکان مناسب‌سازی آن‌ها با شرایط ویژه کرونایی وجود دارد مهیا کرده و در اختیار هیئت‌ها قرار دهیم.

   اصولی با یادآوری اینکه در سه مکان میدان شهدا، پارک ملت و ورزشگاه تختی سه اجتماع بزرگ عزاداران ایجادشده بود، گفت: علاوه بر این، ۶۷ نقطه فضای باز دیگر در شهر بر اساس درخواست و اعلام نیاز شهروندان و هیئت‌ها آماده‌سازی شده و در اختیار شهروندان قرار گرفت. مشارکت مردم و هیئت‌ها نیز بسیار مناسب بود و از این طریق شور حسینی و شعور حسینی مردم مشهد و زائران مشهدالرضا(ع) هم‌زمان به نمایش گذاشته شد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با تقدیر از شهدای مرزبانی استان نیز گفت: استان خراسان رضوی با مرزهای گسترده تحت پوشش خود تاکنون ۲۴۷ شهید مرزبانی اهدا کرده و از این طریق توانسته امن¬ترین مرزهای کشور را برای مردم سخت‌کوش و قدرشناس خود به ارمغان آورد و این استان یکی از امن‌ترین استان‌های مرزی کشور به شمار می‌رود.

   وی ادامه داد: ما همواره دین سنگینی به شهدای کشورمان ازجمله شهدای مرزبانی، شهدای دفاع مقدس و انقلاب و شهدای مدافع حرم داشته و باید برای ادای این دین هر چه در توان داریم به کار ببریم. نام‌گذاری معابر شهری کمترین کاری است که به‌عنوان ادای دین و حفظ یاد و خاطره این عزیزان می‌توان انجام داد اما باید توجه داشت که معابر جدید محدودی در شهر برای نام‌گذاری وجود دارد و نکته دیگر آنکه معابر زیادی بانام‌های تکراری در شهر مشهد داریم که در حال حاضر سی نام در ۸۰ معبر تکرار شده است.

   اصولی با این توضیح که تاکنون نیز به‌طورکلی معابر و خیابان‌های شهر به نام شهدا و مشاهیر نام‌گذاری شده است، افزود: برآنیم تا با یک شیب ملایم نسبت به تغییر نام تکراری معابر اقدام کرده تا بتوانیم برای اجرای برنامه‌هایی ازاین‌دست شهرداری را باز گذاریم.
    

   تعداد بازدید: 112
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1659    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,606
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد