• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 118
   کد: 203037
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
   با رونمایی از پلاک افتخار؛

   شورای شهر مشهد از دو پیشکسوت ورزش مشهد تقدیر کرد

   مراسم رونمایی از پلاک افتخار و تقدیر از دو پیشکسوت ورزش مشهد و استان، در شورای اسلامی شهر مشهد انجام شد.
   شورای شهر مشهد از دو پیشکسوت ورزش مشهد تقدیر کرد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، صبح امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای شهر، از رسول میری، پیشکسوت رشته دوومیدانی و حبیب‌الله غفاریان پارسا، پیشکسوت کشتی با اهدای پلاک افتخار تقدیر شد.

   احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در این مراسم به اشاره به اینکه شهرداری باهدف قدردانی از زحمات و تلاش‌های بزرگان ورزش شهر مشهد و یادآوری نام و افتخارات ایشان به عموم مردم، به‌طور مستمر اقدام به نصب پلاک افتخار و تقدیر از مفاخر ورزشی کرده است، گفت: این اقدام مطالبه و مورد اهتمام جامعه ورزش بوده و در راستای ترویج امر مبارک ورزش در جامعه استمرار خواهد داشت.

   رمضانعلی فیضی، نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در این مراسم گفت: در نگاه فرهنگی شورای پنجم دو رویکرد محوری وجود دارد؛ اول، جامع‌نگری و تمام‌شمولی به بعد تخصصی اقشار مردم بوده و به فراخور این نگاه، در سه سال گذشته در مناسبت‌ها چند نوع اکران داشته‌ایم ازجمله قاب‌های یادمان شهری که در قالب آن تلاش کرده‌ایم تمام گروه‌های اجتماعی و تخصصی دیده شوند. دوم توسعه عدالت محور زیرساخت‌های ورزشی بوده که مثال آن احداث و تکمیل مجموعه‌های ورزشی عمومی و تخصصی و مسیر ویژه دوچرخه و گود کشتی و... در مناطق مختلف شهر بوده است.

   محمدرضا حیدری، رئیس شورا و دیگر عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز در جریان این مراسم با تأکید براینکه دو پیشکسوت حاضر دراین جلسه از افتخارات شهر مشهد به شمار می‌روند، گفت: دلیل تجلیل از پیشکسوتان اول از نگاه فردی است تا بگوییم جامعه ایشان را فراموش نکرده و فداکاری‌های ایشان را به یاد دارد و وظیفه همه ماست برای پاسداشت این بزرگواران تلاش کنیم. نگاه دیگر پیام به جوانان و ایجاد مشوق برای ایشان است تا بدانند تلاش و پشتکار در این عرصه از جانب همه مردم دیده‌ شده و موردستایش خواهد بود.

   وی افزود: در ایران، کار در ورزش به دلیل مشکلات ساختاری بسیار سخت است و جز عشق و فداکاری انگیزه‌ای برای کار وجود ندارد. این بزرگواران برای شکوه نام خراسان و مشهد زحمات بسیاری متحمل شده‌اند و ما برای اینکه حس تعلق به شهر افزایش یابد وظیفه‌داریم از این افراد تقدیر کنیم.

   سیدمسعود ریاضی، عضو شورای شهر هم با یادآوری اینکه پیشکسوتان ورزش، زمانی به ورزش قهرمانی اهتمام داشتند که فقط عشق و علاقه حاکم بوده و مسائل مالی جایگاهی در ورزش نداشت، گفت: این دو بزرگوار، از پیشکسوتان بسیار بااخلاق و مردم‌دار هستند و امیدوارم سایه ایشان بالای سر ورزش استان ماندگار باشد.

   حبیب‌الله غفاریان پارسا، پیشکسوت رشته کشتی ضمن ابراز امیدواری از اینکه این مراسمات ادامه‌دار باشد، گفت: افتخار ما خدمت به جوانان استان بوده است و به ویژه پرورش جوانانی که در عرصه علم و دانش نیز به مدارج بالا رسیده‌اند مایه مباهات من است.

   رسول میری، پیشکسوت رشته دوومیدانی نیز با تأکید براینکه تفکر جامعه باید به سمت ورزش سوق یابد تا برکات بیشمار آن در حوزه اجتماعی تقویت شود، گفت: برای برنامه‌ریزی در ورزش یک اتاق فکر منسجم لازم است تا علاوه بر مقوله استعدادیابی، به موضوعاتی ازجمله پراکندگی جمعیتی در مناطق و رشته‌های ورزشی، دقت در پراکندگی اماکن ورزشی، توسعه ورزش همگانی و حمایت از ورزش قهرمانی باهدف کاهش آسیب‌های اجتماعی را بپردازد.
    

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد - پلاک افتخار -
   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1717    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,664
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد