• پنج شنبه،05 خرداد 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 187
   کد: 202958
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد تاکید کرد؛

   تقویت همکاری‌های مشترک برای راه‌اندازی شبکه معابر عمومی و ارتقای امنیت در منطقه ثامن

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد درخصوص بازدید جمعی از مقامات قضائی گفت: در این بازدید قرار شد همکاری های مشترک برای راه‌اندازی شبکه معابر عمومی و همچنین ارتقای تامین امنیت و زیست پذیرتر کردن منطقه ثامن به عمل آید تا مردم بتوانند زندگی عادی و روز‌مره را مثل سایر مناطق شهری داشته باشند.

   تقویت همکاری‌های مشترک برای راه‌اندازی شبکه معابر عمومی و ارتقای امنیت در منطقه ثامن

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، روز گذشته معاون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از جرم، دادیار معاوتت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، معاون دادستان مشهد، رئیس مجتمع قضایی ثامن، بهمراه احمد نوروزی و سیدمحسن حسینی‌پویا، رئیس و نایب رئیس کمیته نظارتی منطقه ثامن و جمعی از مدیران شهری با هدف آشنایی بیشتر و بررسی آخرین وضعیت طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی از پروژه‌های این طرح ملی بازدید کردند.

   حسینی‌پویا درخصوص این بازدید گفت: با توجه به حضور نمایندگان دستگاه قضایی در جلساتی که برای منطقه ثامن تصمیم‌گیری می‌شود و موضوعات مربوط به حقوق مکتسبه و حقوق شهر، بنا به درخواست مسئولین این حوزه و همچنین مدیران منطقه ثامن، برنامه بازدید از سطح منطقه و آشنایی بیشتر با مسائل و مشکلات بافت پیرامونی حرم مطهر در برنامه قرار گرفت.

   وی با بیان اینکه پیشتر نیز بازدیدهای مختلفی توسط مسئولین قضایی از منطقه ثامن انجام شده بود، اظهارکرد: در این بازدید هم، برخی تصمیمات مربوط به گذشته مورد بحث قرار گرفت و در کلیت مقرر شد، یکسری اقدامات توسط شهرداری در راستای حفظ حقوق شهروندان انجام شود.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد افزود: از جمله این اقدامات میتوان به هماهنگی‌های بین بخشی با دستگاه‌های دخیل چون میراث فرهنگی، آستان قدس رضوی، اوقاف و ... اشاره کرد تا از این طریق موانع پیش روی برخی از پروژه‌ها برداشته شود و فرآیند پیشبرد امور تسهیل و تسریع شود.

   حسینی‌پویا با بیان اینکه در سال‌های قبل به علت نارسایی‌های ناشی از اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی ساکنان با مشکلات متعددی درگیر بودند، گفت: خوشبختانه طی 3 سال اخیر اقدامات مختلفی در جهت افزایش سطح ایمنی، امنیت و سکونت‌پذیری بافت انجام شده که از جمله آنها میتوان به نصب بیش از 600 پرژکتور و تامین روشنایی مناطق ناامن، ساماندهی گذرها، پوشش کارگاه‌های ساختمانی، ساماندهی روزبازارها و سایر الزاماتی که برای زندگی عادی در این منطقه مورد نیاز است، اشاره کرد.

   وی خاطرنشان کرد: با توجه به این اقدامات، مسئولان قضایی در قیاس با گذشته، نگاه مثبتی به عملکرد مدیریت شهری و تأمین امنیت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در این منطقه دارند.

   حسینی‌پویا گفت: در این بازدید قرار شد همکاری های مشترک برای راه اندازی شبکه معابر عمومی و همچنین ارتقاء تامین امنیت و زیست پذیرتر کردن منطقه ثامن به عمل آید تا مردم بتوانند زندگی عادی و روز‌مره را مثل سایر مناطق شهری داشته باشند.

    

   تعداد بازدید: 187
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 118    بازدید کنندگان دیروز: 2483    کل بازدید ها : 7,719,847
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد