• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 108
   کد: 202913
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد:

   اعتمادسازی بین مردم و فعالان اجتماعی، رمز رسیدن به نقاط مطلوب‌تر است

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اعتمادسازی بین مردم و فعالان حوزه های مختلف اجتماعی، رمز رسیدن به نقاط مطلوب‌تر است و باید به این موضوع اهتمام ویژه‌ای داشت.
   اعتمادسازی بین مردم و فعالان اجتماعی، رمز رسیدن به نقاط مطلوب‌تر است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی ضمن تبریک 22 مرداد؛ روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی درباره نقش و اهمیت این موضوع اظهارکرد: وجود تشکل‌های تخصصی که به صورت مردم پایه و مردم نهاد شکل می‌گیرد، در ساختار پیچیده امروزی بین حاکمیت و مردم نقش با اهمیتی ایفا می‌کند.

   وی با بیان این‌که این حلقه واسط می‌تواند غنابخش و تکمیل‌کننده مدیریت جامعه باشد، ادامه داد: هرچه قدر که در جوامع کنونی به تشکل‌هایی که بر پایه دغدغه‌مندی شکل گرفته مراجعه شده و از تصمیمات آنها بهره ببریم، تصمیم‌سازی‌های پخته‌تر و عمق یافته‌تری را برای اصلاح امور مختلف شاهد خواهیم بود.

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد وجود تشکل‌ها را امری ضروری و غیرقابل اجتناب دانست و بیان کرد: جامعه‌ای را نمی‌توان یافت که با فاکتورهای اجتماعی متفاوت، مشارکت ذینفعان خود را نداشته باشد.

   وی با بیان این‌که در این زمینه باید توجه داشت که مشارکت تک به تک رباعث ایجاد هرج و مرج و آنارشیست در جامعه می‌شود، اضافه کرد: بهترین راهکار در جواع امروزی این است که خواسته‌ها و مطالبات مردمی به صورت سازمان یافته و در قالب فعالیت تشکل‌ها مورد پیگیری قرا گرفته شود.

   اصولی تصریح کرد: همچنین در بسیاری از مواقع روی صحبت تشکل‌ها، مردم و تشکل‌های نظیر خود هستند و اصلاح بین ذات درون یک جامعه شکل می‌گیرد.
   وی با تاکید بر اهتمام شورای پنجم به مقوله نقش‌آفرینی تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد متذکرشد: در این زمینه اعتبارات خوبی نیز طی سه سال اخیر برای نقش‌آفرینی هرچه بیشتر تشکل‌ها در اداره شهر در نظر گرفته شده است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به فعالیت اداره مشارکت‌های اجتماعی ذیل سازمان فرهنگی و اجتماعی و همچنین تقویت شورای اجتماعی محلات در این دوره گفت: همین تشکل‌ها در این مدت کمک‌های بسیار خوبی را به مدیریت شهری داشتند و نمونه آن را می‌توان در رخدادهایی همچون سیل، زلزله و کرونا در قابل طرح مواسات به وضوح مشاهده کرد.

   وی ابرازامیدواری کرد: با نقش‌آفرینی بیشتر تشکل‌ها بتوانیم به این گونه کارها، توسعه‌ای خوب ببخشیم و در این زمینه شورای پنجم از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.
   اصولی با بیان این‌که ریل‌گذاری بسیار خوبی در تقویت و شخصیت‌بخشی به تشکل‌ها در این دوره شورا شده است، افزود: البته تا نقطه مورد نظر هنوز کار زیادی وجود دارد و اعتمادسازی بین مردم و فعالان حوزه‌های اجتماعی، رمز رسیدن به نقاط مطلوب است.


    

   تعداد بازدید: 108
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 386    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,710
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد