• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 108
   کد: 202909
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد در نشست بررسی مشکلات ساکنان گود فخار:

   مشوق‌های بازآفرینی مختص مالکانی است که در محلات هدف سکونت دارند

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد گفت: امتیازاتی که توسط شورای شهر و دستگاه‌های دولتی درنظر گرفته شده مختص مالکانی که است که در محلات هدف بازآفرینی سکونت دارند چراکه در محلات هدف بازآفرینی نمی‌توان با جذب سرمایه‌گذار، انبوه‌سازی کرد زیرا ارزش دارایی مردم در شرایط موجود پایین است.

   مشوق‌های بازآفرینی مختص مالکانی است که در محلات هدف سکونت دارند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در حاشیه بازدید از شهرک شهید بهشتی و جلسه‌ای که به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات ساکنان گود فخار، در منطقه 5 شهرداری برگزار شد، اظهارکرد: موضوع بازآفرینی در محلات هدف اعم از بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه شهر، یکی از مسائل مهم برای شورای پنجم بوده است.

   وی در ادامه گفت: تسهیلگران، شهرداری و همه دست‌اندرکاران حوزه بازآفرینی باید به نحوی از مشوق‌های مصوب شورای شهر و تسهیلات بانکی دولتی استفاده کنند که مردم بتوانند کسب مالکیت واحدهای جدید را انجام دهند.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه امتیازاتی که توسط شورای شهر و دستگاه‌های دولتی درنظر گرفته شده مختص مالکانی که است که در محلات هدف بازآفرینی سکونت دارند، افزود: مشوق‌هایی چون پروانه رایگان، پیش‌بینی طبقه مازاد در صورت تجمیع، بخشودگی پیش‌روی طولی و ... به نفع مالکین فعلی است و برنامه‌ریزی ها باید به نحوی باشد که آنها از این امتیازات بهره ببرند و مالک واحدی شوند که بازسازی می‌گردد.

   نوروزی تصریح کرد: اعتقاد و باور ما این است که اگر مردم به صحنه نیایند و مشارکت نداشته باشند، در برنامه‌ریزی و شیوه کار موفقیت حاصل نخواهد شد.

   وی با بیان اینکه در محلات هدف بازآفرینی نمی‌توان با جذب سرمایه‌گذار، انبوه‌سازی کرد و سپس بنا با دارایی ساکنان تهاتر شود چراکه ارزش دارایی مردم در شرایط موجود پایین است، گفت: مالکان بدون بهره‌گیری از مشوق‌های بازآفرینی امکان خریداری واحدی از خریدار را نخواهند داشت و برنامه‌ریزی باید به نحوی باشد که بهره‌گیری از امکانات به نفع ساکنان رقم بخورد.

    

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 108
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1823    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,890
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد