• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 323
   کد: 202609
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

   قدر خبرنگار و اهالی رسانه را بدانیم
   محمد رضا حیدری

   سوگندهایی که خداوند متعال در قرآن آورده انگشت شمار است و همین ندرت پیام، قدر و قیمت هر کدام از این قسم های الهی را صدچندان می‌کند.
   قدر خبرنگار و اهالی رسانه را بدانیم

   یعنی وقتی پروردگار عالم به قلم و هرآن چه که می نویسد قسم می خورد، یعنی قدر و قامت قلم چیزی فرای اندیشه بشری است؛ یعنی این ابزار کوچک نگارش با طنین موزون خود روی کاغذ، همان گونه که می تواند اندیشه‌ای ژرف و ارزشمند را منعکس کند، می تواند انسان را از اوج عزت به حضیض ذلت بیندازد.

   سوگندهایی که خداوند متعال در قرآن آورده انگشت شمار است و همین ندرت پیام، قدر و قیمت هر کدام از این قسم های الهی را صدچندان می کند. یعنی وقتی پروردگار عالم به قلم و هرآن چه که می نویسد قسم می خورد، یعنی قدر و قامت قلم چیزی فرای اندیشه بشری است؛ یعنی این ابزار کوچک نگارش با طنین موزون خود روی کاغذ، همان گونه که می تواند اندیشه‌ای ژرف و ارزشمند را منعکس کند، می تواند انسان را از اوج عزت به حضیض ذلت بیندازد.

   خالق بی‌همتا به قلم و نگارش آن قسم خورده تا به ما بیاموزد قدر و بهای قلم و قلم نگاری چیست. بیاموزد که هرآن چه برای تعالی و رشد نیاز است از مسیر قلم می گذرد و این را هم بگوید که مواظب قلم هایمان باشیم. بعد از این است که ذات مطلق هستی، موجودی را به عنوان «نبی» یا پیام آور راهی زندگی بشر می کند تا اخبار زندگی را برای اشرف مخلوقات مخابره کند.

   خداوند منبع لایزال خبر و پیامبر، بزرگ خبرنگار هستی است. کم لطفی است که به شغل و حرفه خبرنگاری کمتر از این نگاه، نگرشی داشته باشیم.خبر و خبرنگاری، حرفه‌ای مقدس و عشقی است که در دل و جان یک عاشق می‌افتد و خواب و خوراک شب و روز را برای رسیدن به حقیقت از او می‌گیرد. آوردگاهی خطرناک که اگر پایت بلغزد، تو را به انتهای دره ای هولناک سوق می دهد و اگر در مسیر حق باشی، خانه دنیا و آخرتت آباد است.

   در این مسیر چه افرادی که به اوج قله های افتخار و اعتماد مردمی رسیدند و چه افرادی که خوار و زبون رسانه شدند.هفدهم مردادماه، سالروز شهادت شهید خبرنگار محمودصارمی به عنوان روز خبرنگار نام گذاری شده و بهانه ای است تا از دریچه ای دیگر به خبر و رسانه نگاه کنیم. باید قدر و قیمت خبرنگار و اهالی رسانه را بدانیم که در این گردونه خدمت اگر یاری و شفافیت آن ها نباشد، سنگ روی سنگ بند نمی شود و قدم از قدم برداشته نخواهد شد.

   طی سه سال اخیر نیز مجموعه شورای اسلامی شهر مشهد بر آن بوده اند که همواره تعامل تنگاتنگ و خوبی با اهالی مطبوعات و خبرگزاری ها داشته باشند و گواه این موضوع نیز صدها خبر و گفت وگویی است که از دل این معاشرت بیرون آمده است.کماکان همانند روز نخست بر عهدمان با مردم و خبرنگاران هستیم و راه و مسیر درست خدمت را از دریچه شفافیت و ارتباط مستقیم با رسانه‌ها می‌دانیم.

   اعضای پنجمین دوره پارلمان شهری مشهد، فرارسیدن هفدهم مرداد، روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران شهری و رسانه‌های جمعی شهر، استان و کشور تبریک عرض می کنند و همواره دست خود را برای هم‌افزایی بیشتر سمت آنها دراز نگه می‌دارند. 

   تعداد بازدید: 323
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1007    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,920,025
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد