• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 196
   کد: 202249
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
   با هدف تقویت و برجسته‌سازی هویت و مزیت‌های فرهنگی شهر؛

   رویدادهای «جایزه ادبی مشهد» و «نقاشی ملی توس و شاهنامه» برگزار می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: رویدادهای «جایزه ادبی مشهد» و «نقاشی ملی توس و شاهنامه» با هدف تقویت و برجسته‌سازی هویت و مزیت‌های فرهنگی شهر برگزار خواهد شد.
   رویدادهای «جایزه ادبی مشهد» و «نقاشی ملی توس و شاهنامه» برگزار می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی با اشاره به دستورکارهای امروز کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، اظهارکرد: محدودیت‌های پیش آمده بخاطر کرونا موجب تعطیلی و عدم اجرای بسیاری از برنامه‌های فرهنگی شده که پیشتر برای آنها برنامه‌ریزی داشته‌ایم و سازوکارهای آن هم درنظر گرفته شده بود؛ این موضوع امروز در جلسه کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

   اصولی در ادامه به تشریح رونمایی از پوستر جایزه ادبی مشهد پرداخت و گفت: برگزاری این رویداد در سطح ملی، یکی از مطالبات جدی صاحبنظران، اساتید و پیشکسوتان حوزه ادبیات شهر بوده است؛ برهمین اساس، سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد یک سال روی برگزاری این رویداد متمرکز شد و جوانب مختلف آن را بررسی کرد که سرانجام امروز شاهد رونمایی از پوستر و آغاز کارهای اجرایی آن هستیم.

   وی با بیان اینکه جایزه ادبی مشهد در حوزه‌های مختلف اعم از شعر، داستان کوتاه، نمایش‌نامه نویسی و ... برگزار خواهد شد و هرکدام به نام یکی از شخصیت‌های ادبی منتسب به مشهد و خراسان است، افزود: زبان و ادبیات فارسی یکی از مزیت‌های بی‌بدیل فرهنگی شهر مشهد است و لذا روی این موضوع بعنوان یک مزیت هویتی و فرهنگی تاکید ویژه داشته‌ایم.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: اقداماتی چون تاسیس خانه ادبیات و جایزه ادبی مشهد، تکریم شعرا و ادبا و احیای انجمن‌های شعر و ... از جمله اقداماتی بوده که در همین راستا انجام شده است.

   اصولی در ادامه با اشاره به منعطف بودن زمان‌بندی برگزاری این رویداد، گفت: کارهای داوری و فراخوان این رویداد در حال انجام است ولی تاریخ برگزاری رویداد و اهدای جوایز به دلیل شرایط خاص کنونی حاکم مشخص نیست.

   رونمایی از پوستر نقاشی ملی با موضوع توس و شاهنامه، دیگر دستورکار این جلسه بود و اصولی در این‌باره اظهارکرد: در حوزه توس اقدامات عمرانی و توسعه‌ای بی‌نظیری داشته‌ایم و در ارتباط با این بخش، رویدادها و فعالیت‌های فرهنگی نیز ساماندهی شده و در حال اجراست؛ نقاشی ملی با موضوع شاهنامه یکی از همین موضوعات بوده که فراخوان آن نیز صادر شده و نقاشان و هنرمندان علاقه‌مند به این حوزه در سراسر کشور حضور و مشارکت خواهند داشت.

   اصولی تصریح کرد: کارهای نهایی این رویداد پس از جمع‌آوری آثار انجام خواهد شد و افراد برتر نیز معرفی می‌شوند.

   وی در ادامه افزود: با برگزاری این رویداد، بانک تصویری از آثار هنری و هنر تجسمی نقاشی در ارتباط با توس و شاهنامه خواهیم داشت که در سطح شهر، اماکن عمومی و نگارخانه‌ها و ... امکان بازتاب آنها وجود دارد.

   اصولی در پایان با اشاره به همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان خراسان رضوی در بحث صدور مجوز برنامه‌های مختلف، گفت: شورای شهر مشهد و مدیریت شهری در این بحث هیچ مسئولیتی مستقیمی نداشته و صرفا براساس دغدغه‌مندی و در راستای هدفگذاری‌هایی که برای تقویت هویت شهر و برجسته کردن نقاط قوت و مزیت‌های فرهنگی شهر، دو رویداد مذکور تعریف شده است.

   تعداد بازدید: 196
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 868    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,301,978
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد