• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 143
   کد: 201984
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‎ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد از پلیس راهور درخواست کرد؛

   تشدید برخورد با خودروهای مسدودکننده مسیرهای دوچرخه و پیاده‌رو

   رئیس کمیسیون عمران، ‌حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد از پلیس راهور خواست تا برخورد و اعمال قانون خودروهایی که در مسیرهای ویژه دوچرخه و پیادرو‌ها توقف می‌کنند، تشدید شود.
   تشدید برخورد با خودروهای مسدودکننده مسیرهای دوچرخه و پیاده‌رو

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند با بیان اینکه یکی از تاکیدات شورای پنجم گسترش مسیرهای ویژه دوچرخه و حمل‌ونقل انسان‌محور بوده و تمهیدات و سیاست‌گذاری‌های مختلفی نیز در این خصوص اندیشیده شده است، اظهارکرد: امسال هم برای ایجاد مسیرهای دوچرخه حدود 13 میلیاردتومان اعتبار تخصیص پیدا کرده تا موجبات تسهیل تردد و دوچرخه‌سواری شهروندان را فراهم آوریم.

   وی در ادامه گفت: یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها و معضلاتی که همیشه در هنگام دوچرخه‌سواری با آن مواجه می‌شویم، خودروهایی هستند که در مسیرهای ویژه دوچرخه توقف کرده‌اند.

   بهاروند خاطرنشان کرد: شورای شهر مشهد اعتبارات سنگینی را برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب دوچرخه‌سواری تخصیص داده تا موجبات آسایش دوچرخه‌سواران را فراهم آورد ولی متاسفانه برخی دیگر از شهروندان با نگاهی خودخواهانه و بدون توجه به دیگران، حقوق شهروندان را زیرپا گذاشته و نسبت به پارک خودروی خود در این مسیرها اقدام می‌کنند.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌‎ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه در تمامی طول مسیرهای ویژه دوچرخه تابلوهای توقف ممنوع نصب شده است، افزود: با این وجود شاهد هنجارشکنی و قانون‌گریزی برخی رانندگان هستیم؛ لذا از پلیس راهور تقاضا داریم که این خودروها را با شدت و سختگیری بیشتری اعمال قانون کند.

   بهاروند گفت: امیدواریم با افزایش نظارت‌ها و برخوردها، شرایط بهتر شود و شهروندان بتوانند با راحتی بیشتر دوچرخه‌سواری کنند.
    

   تعداد بازدید: 143
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1720    بازدید کنندگان دیروز: 3550    کل بازدید ها : 7,319,602
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد