• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 140
   کد: 201528
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
   عضو شورای شهر مشهد در بازدید از برخی پروژه‌های عمرانی معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست:

   سرعت عمل شهرداری در تکمیل شبکه جداسازی آب شرب از آب خام بسیار بالاست

   عضو شورای شهر مشهد گفت: امیدواریم آبیاری از طریق شبکه سراسری در تمام معابر و پارک‌ها و بلوارهای سطح شهر اتفاق بیفتد؛ خوشبختانه سرعت عمل شهرداری برای تحقق این مهم بسیار بالاست و امیدواریم این موضوع تا 4 سال آینده به شکل کامل محقق شود.
   سرعت عمل شهرداری در تکمیل شبکه جداسازی آب شرب از آب خام بسیار بالاست

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، غلامحسین صاحبی، در حاشیه بازدید رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری از پروژه‌های عمرانی معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری مشهد به تشریح ارزیابی عملکرد شهرداری در حوزه اجرای شبکه جداسازی آب شرب از آب خام پرداخت و اظهارکرد: جداسازی آب‌ شرب از خام، پروژه‌ای است که از سالها قبل شروع شده و بخشی از آن، حدفاصل پارک بهشت تا بلوار لادن و قسمتی از ارتفاعات جنوبی در گذشته اجرا شده بود.

   وی جداسازی آب شرب از آب خام را یکی از ضرورت‌های کلانشهرها دانست که باید محقق شود و افزود: در زمان شورای چهارم، بیش از 70 درصد فضای سبز مشهد با آب شرب و 30 درصد با آب غیرشرب آبیاری می‌شد که بدون شک با اجرای پروژه‌هایی که در حال حاضر در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفته، این نسبت معکوس می‌شود و اجرای کمربندی جداسازی آب شرب ضرورت دارد و روند احداث شبکه های داخلی نیز باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

   صاحبی در تشریح مزایا و محاسن اجرای این شبکه گفت: نخست اینکه آب شرب با مصائب و مشکلات بسیاری تامین می‌شود و نباید از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده گردد؛ پس قطعا این روند باید متوقف شده و آب‌های خاکستری جایگزین شوند.

   وی با بیان اینکه شهرداری هر ساله میلیاردها تومان اعتبار را برای آبیاری با تانکر هزینه می‌کند، تصریح کرد: اجرای شبکه تفکیک و جداسازی آب شرب از آب خام و کمربند جداسازی علاوه بر بی‌نیازی مدیریت شهری از آبیاری با تانکر، موجب کاهش تردد این وسائل نقلیه نیز می‌شود که در کنار آثار مثبت مالی، موجب کاهش آلودگی هوا و خطرات ناشی از تردد آنها نیز می‌گردد و چهره و منظر شهر دگرگون می‌شود.

   عضو شورای شهر مشهد افزود: امیدواریم آبیاری از طریق شبکه سراسری در تمام معابر و پارک‌ها و بلوارهای سطح شهر اتفاق بیفتد؛ خوشبختانه سرعت عمل شهرداری برای تحقق این مهم بسیار بالاست و امیدواریم این موضوع تا 4 سال آینده به شکل کامل محقق شود.

   صاحبی خاطرنشان کرد: بدون شک شورای شهر نیز با حمایت‌های خود موجب افزایش سرعت پیشرفت پروژه و تکمیل شبکه جداسازی آب شرب از آب خام می‌شود چراکه پروژه‌ای زیربنایی است و تمام شهروندان از منافع آن بهره‌مند می‌شوند.

   تعداد بازدید: 140
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2105    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,984
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد