• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 238
   کد: 201450
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد:

   تلاش خواهیم کرد که پروژه‌های عمرانی حوزه فرهنگی تا پایان دوره به پایان برسد/ تدابیر ویژه‌ای برای مراسمات دهه ولایت و محرم و صفر اندیشیده شده است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: تلاش ما بر این است که در پایان دوره شورای پنجم، پروژه نیمه‌تمام و بلاتکلیفی در حوزه فرهنگی نداشته باشیم و تمرکز ما روی اتمام پروژه‌‎هاست.
   پروژه‌های عمرانی حوزه فرهنگی را تا پایان دوره به اتمام خواهیم رساند/ تدابیر ویژه‌ای برای مراسمات دهه ولایت و محرم و صفر اندیشیده شده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در گفتگویی با بیان اینکه حوزه فرهنگی 3 پروژه شاخص و مهم عمرانی را دنبال می‌کند، اظهارکرد: یکی از این پروژه‌ها، پردیس تئاتر شهر است که براساس برنامه زمان‌بندی اصلاح‌شده تا پایان تیرماه سال آینده تکمیل می‌شود.

   وی پروژه باغ کتاب را دومین پروژه شاخص معاونت فرهنگی عنوان کرد و افزود: درخصوص این پروژه، مشاور مقرر شده پیشنهادات و امتیاز‌بندی‌هایی را داشته باشد و محل نهایی احداث پروژه نیز ظرف 10 روز آینده ارائه می‌شود.

   اصولی درخصوص پروژه گذر گلستان هم گفت: حوزه اجرا، آماده آغاز عملیات عمرانی است ولی هنوز طرح ارائه نشده و قرار است که سازه سبکی پیاده شود.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه عمده مسائل در بحث پروژه‌های عمرانی، مربوط به بحث‌های طراحی و ارائه نقشه است، تصریح کرد: متاسفانه در این بخش کارها به کندی پیش می‌رود و از شهردار محترم خواستار اصلاح جدی فرآیندها و تمرکز روی این حوزه را داریم.

   اصولی گفت: تلاش ما بر این است که در پایان دوره شورای پنجم، پروژه نیمه‌تمام و بلاتکلیفی در حوزه فرهنگی نداشته باشیم و تمرکز ما روی اتمام پروژه‌‎هاست.

   وی در ادامه صحبت‌های خود به تشریح سیاست‌گذاری‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی برای ایام دهه ولایت و ماه‌های محرم و صفر پرداخت و تصریح کرد: شرایط امسال با سالهای قبل به دلیل شیوع ویروس کرونا کاملا متفاوت شده و چاره‌ای نداریم که این مراسم‌ها را با تدابیر خاصی برگزار کنیم.

   اصولی با بیان اینکه در ایام دهه ولایت، محور توجه مدیریت شهری، فضاآرایی شهر و ایجاد فضای ذهنی و بصری است، گفت: برنامه‌هایی به شکل مجازی نیز پیش‌بینی شده و در محلات و مجتمع‌ها نیز با حفظ پروتکل‌ها، مراسماتی برگزار می‌شود.

   وی در ادامه بر لزوم پیش‌بینی سازوکاری جدید برای برپایی مراسم عزاداری محرم و صفر تاکید کرد و افزود: ویژه‌برنامه‌هایی در فضای مجازی و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی صاحبنظران و سخنرانان درنظر گرفته شده و برنامه‌ای هم در فرهنگسرای بهشت خواهیم داشت که ضبط و سپس پخش خواهد شد.

   اصولی خاطرنشان کرد: المان‌ها و یادمان‌هایی نیز طراحی می‌شود که اگر به موقع برسد، روایت تصویری در قالب آثار حجمی برای شهر و شهروندان خواهد بود.

   تعداد بازدید: 238
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 300    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,334,963
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد