• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 175
   کد: 201438
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد:

   کرونا نباید خللی در پاسخگویی به شهروندان ایجاد کند/ ماسک 1300 تومانی، 2هزارتومان به داروخانه‌ها فروخته می‌شود

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد گفت: شیوع ویروس کرونا نباید خللی در پاسخگویی به شهروندان ایجاد کند و پاسخگویی به مردم باید با منطق باشد تا رضایت عمومی را به ارمغان آورد.
   کرونا نباید خللی در پاسخگویی به شهروندان ایجاد کند/ ماسک 1300 تومانی، 2هزارتومان به داروخانه‌ها فروخته می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، علیرضا شهریاری در حاشیه جلسه کمیته نظارتی که به منظور پاسخگویی و بررسی مسائل شهروندان در منطقه 5 شهرداری برگزار شد، اظهارکرد: اعضای شورای شهر، نمایندگان مردم هستند، پس باید مسائل و مشکلات آنها را پیگیری کنیم و پاسخ‌هایی قانع‌کننده ارائه دهیم.

   وی با بیان اینکه ملت ایران، بهترین مردم هستند و باید قدردان آنها باشیم، گفت: پاسخگویی به مردم باید با منطق باشد تا رضایت عمومی را به ارمغان آورد؛ حکومت‌ها زمانی پابرجا هستند که مردم راضی باشند.

   شهریاری در ادامه به راه‌های مختلف پیش‌بینی شده برای ارتباط شهروندان با اعضای شورای شهر اشاره کرد و افزود: کمیته‌های نظارتی یکی از همین راه‌هاست که برای هر منطقه از شهرداری تعریف شده است؛ در گام نخست، مسائل و دغدغه‌های شهروندان از سوی دبیر کمیته پیگیری می‌شود و اگر امکان پاسخگویی وجود نداشت، پرونده در کمیته نظارتی که با حضور 3 عضو شورای شهر و شهردار منطقه برگزار می‌گردد. بررسی و پاسخگویی خواهد شد.

   رئیس کمیته نظارتی شماره 3 شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا نباید خللی در پاسخگویی به شهروندان ایجاد کند، گفت: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برخی از جلسات هفتگی کمیته نظارتی به شکل ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود چراکه نمی‌توان شهروندان را معطل گذاشت؛ هر روز وقفه در کار شهروندان می‌تواند برای آنها ضرر و زیان مالی بهمراه داشته باشد.

   شهریاری در ادامه صحبت‌های خود به وضعیت قرمز مشهد در زمینه کرونا اشاره کرد و افزود: در موج نخست شیوع ویروس، مشهد در مقایسه با سایر کلانشهرهای کشور، بهترین وضعیت را داشت و همه دستگاه‌ها و مسئولان کنار یکدیگر حاضر شدند؛ در موج دوم، سیاست حاکم بر کشور تغییر کرد و به سمت رفتارهای خودمراقبتی تغییر کرد چراکه نمیتوان کسب‌وکار را تعطیل کنیم.

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد با بیان اینکه با تداوم شرایط کنونی، میزان مراجعه افراد مبتلا به بیمارستان‌ها، دو برابر خواهد شد، تصریح کرد: این ویروس از بین نمی‌رود و تنها کار ممکن، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

   شهریاری افزود: آمار مبتلایان و مرگ‌ومیر هرروز در حال افزایش است؛ مردم باید حتی‌الامکان در خانه بمانند و از حضورهای غیرضروری در اجتماعات پرهیز کنند.

   وی با بیان اینکه در سطح کشور شاهد کمبود ماسک هستیم، گفت: از وزارت صمت انتظار داریم تا نسبت به توزیع ماسک با قیمت مناسب در داروخانه‌ها اقدام کند؛ برخی منابع، قیمت ماسک را 1300 و 1500 اعلام می‌کنند ولی ماسک‌ها 2000 تومان به داروخانه‌‎ها فروخته می‌شود.

   تعداد بازدید: 175
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3797    بازدید کنندگان دیروز: 2849    کل بازدید ها : 7,122,908
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد