• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 167
   کد: 201348
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خبرداد؛

   تثبیت و تغییرنام برخی دیگر از معابر هم‌نام در مردادماه/ پرونده معابر با نام‌های تکراری تا پایان شورای پنجم بسته می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: در ادامه تثبیت و تغییرنام معابر همنام‌ سطح شهر، لایحه دوم شهرداری در این خصوص، مردادماه امسال به صحن علنی شورا می‌آید و امیدواریم تا پایان شورای پنجم پرونده معابر با نام‌های تکراری بسته شود.
   تثبیت و تغییرنام برخی دیگر از معابر هم‌نام در مردادماه/ پرونده معابر با نام‌های تکراری تا پایان شورای پنجم بسته می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی با بیان اینکه 30 نام در 90 معبر شهر مشهد تکرار شده که مشکلات بسیاری را برای آدرس‌دهی ساکنین و از همه مهمتر دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون اورژانس، آتش‌نشانی، نیروی انتظامی داشته است، اظهارکرد: براساس همین موضوع، سال گذشته طی مصوبه‌ای، شهرداری مکلف شد همه جوانب این موضوع را مورد سنجش و بررسی قرار دهد.

   اصولی در ادامه گفت: موضوع نامگذاری معابر از حساسیت‌های بالایی برخوردار بوده و کار ظریفی است پس باید با دقت بیشتری نیز دنبال شود؛ لذا این دغدغه‌مندی را با تعریف شاخص‌هایی چون قدمت، طول معبر، رضایت ساکنان و مرسوم و متداول بودن نام معبر در بین شهروندان به حداقل رساندیم.

   وی با اشاره به جلسه علنی اخیر شورای شهر مشهد که لایحه تثبیت و تغییر نام برخی معابر شهر که دارای عناوین تکراری «صاحب‌الزمان(عج)»، «ابن‌سینا»، «ابوذر» و «ارشاد» بودند به تصویب اعضای شورا رسید، افزود: پیشنهادات ارائه شده از سوی شهرداری که در این لایحه آمده بود، همگی براساس نظرسنجی‌های عمومی و با رعایت سایر شاخص‌های مذکور بوده که اسامی معابر واجد شرایط تثبیت شد و سایر معابر نیز تغییر کرد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه سایر معابر هم‌‎نام نیز به مرور مورد بررسی قرار خواهند گرفت و با رعایت شاخص‌ها، پایش می‌شوند، تصریح کرد: مردادماه نیز لایحه تثبیت و تغییر نام برخی دیگر از معابر به شورای شهر ارائه می‌گردد و امیدواریم تا پایان دوره شورای پنجم هیچ معبری با نام تکراری در سطح شهر وجود نداشته باشد.

   تعداد بازدید: 167
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 3133    بازدید کنندگان دیروز: 3356    کل بازدید ها : 7,334,637
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد