• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 143
   کد: 200756
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد:

   سند پهنه‌بندی حریم نقص باقیمانده از طرح جامع مشهد/ مطالعات راهبردی حریم، 2 ماه آینده در شورای شهر

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس گفت: به شهرداری مشهد اعلام شده که تا 2 ماه آینده مطالعات راهبردی حریم شهر را به شورای شهر ارائه دهد که این طرح پس از بررسی تا پایان تابستان برای تایید و تصویب نهایی به کارگروه زیربنایی استان ارسال خواهد شد.
   سند پهنه‌بندی حریم نقص باقیمانده از طرح جامع مشهد/ مطالعات راهبردی حریم، 2 ماه آینده در شورای شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا با بیان اینکه صبح امروز جلسه‌ای با محوریت پیگیری سند پهنه‌بندی حریم و با حضور دستگاه‌های مختلف از جمله محیط زیست، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و ... برگزار شد، اظهارکرد: در اوایل سال 96 به منظور ساماندهی راهبردی حریم شهر مشهد قراردادی با مشاور بسته شده است و با توجه به اینکه سال 95 در ابلاغیه‌ طرح جامع، راه و شهرسازی موظف شده سند پهنه بندی حریم را تهیه و به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال کند، نسبت به انتخاب مشاور برای تهیه یک طرح ساماندهی راهبردی برای 86 هزار هکتار از حریم شهر مشهد در گام نخست اقدام شده.

   وی در ادامه گفت: برهمین اساس راه و شهرسازی، شرح خدماتی را به شهرداری ارائه نموده و شهرداری هم عقد قرارداد می‌کند.

   مهدی‌نیا با بیان اینکه در جلسه امروز به شهرداری مشهد تاکید کرده که تا 2 ماه آینده مطالعات راهبردی حریم شهر را به شورای شهر ارائه دهد، افزود: این طرح پس از بررسی در شورا، تا پایان تابستان برای تایید به کارگروه زیربنایی استان ارسال خواهد شد تا به تصویب نهایی برسد.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در گام بعدی و به صورت همزمان سند پهنه‌بندی حریم بایستی در یک فاز تهیه گردیده و در جلسه امروز پیش‌بینی شد که بتوانیم این سند را تا پایان سال تکمیل و فرآیند تصویب را طی نماییم .

   مهدی‌نیا با تاکید بر اینکه شورای شهر مشهد پیوسته روی میزان پیشرفت مراحل تهیه سند و تطابق آن با زمان‌بندی ارائه شده نظارت خواهد کرد، افزود: بسیار خرسندیم که سایر دستگاه‌های دخیل در این موضوع هم به ضرورت تهیه این طرح بعنوان سندی بالادستی برای هدایت و کنترل جریان توسعه حریم شهر رسیده‌اند و عملکرد های گذشته را برای مدیریت هماهنگ حریم ناکافی می‌دانند.

   وی در پایان خاطرنشان کرد: تنها سند موجود، سند مجموعه شهری مشهد بوده که مقیاس یک به 50000 است و عملا با این سند نمی‌توان پاسخ مناسبی و مطلوبی به تحولات این پهنه وسیع ارایه کرد؛ وضعیتی که موجب تخریب و از بین رفتن خاک و آلودگی آب و منابع طبیعی پیرا شهر مشهد را در پی داشته است.

   تعداد بازدید: 143
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 461    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,785
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد