• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 128
   کد: 200551
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد خبر داد:

   پیش‌بینی 6 مکان برای احداث میدان میوه و تره‌بار مشهد/ تصمیم‌گیری نهایی با بهره‌گیری از نظرات ذی‌نفعان خواهد بود

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: مشاور براساس معیارهای مختلفی، 6 محل را برای احداث میدان میوه‌ و تره‌بار مشهد پیشنهاد کرده و شهرداری مکلف است نظرات و دیدگاه‌های ذی‌نفعان و فعالان این عرصه‌ را هم به‌عنوان بهره‌برداران اصلی، لحاظ کند.

   پیش‌بینی 6 مکان برای احداث میدان میوه و تره‌بار مشهد/ تصمیم‌گیری نهایی با بهره‌گیری از نظرات ذی‌نفعان خواهد بود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا با بیان اینکه یکی از موضوعات مطرح شده در بحث پهنه‌بندی حریم، کاربری‌های کلان مقیاسی است که در قابلیت استقرار در حریم شهر را دارند، اظهارکرد: یکی از همین کاربری‌ها، میدان بار جدید مشهد است که کلیت ایجاد آن در دستورکار کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورا بوده و موضوع جانمایی نیز توسط کمیسیون شهرسازی و معماری در حال بررسی است.

   وی در ادامه افزود: مشهد در حال حاضر دارای 3 میدان میوه و تره‌بار فعال است که همه آنها در مجاورات بزرگراه شهید بابانظر قرار گرفته‌اند.

   مهدی‌نیا با اشاره به مشکل ترافیکی پیش آمده برای این میادین، گفت: بخشی از میدان‌های میوه و تره‌بار مشهد کارکرد خرده فروشی پیدا کرده و کلانشهر مشهد با بیش از 3.2 میلیون نفر جمعیت نیازمند میدان باری است که تمام زنجیره خدمات را در خود جای دهد.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد همچنین تصریح کرد: مشاور پس از امکان‌سنجی، 6 گزینه را برای ایجاد میدان میوه و تره‌بار مشهد ارائه کرده که در آن معیارهایی چون قیمت زمین، دسترسی به معابر اصلی، مستعد نبودن زمین برای کشاورزی و ... مدنظر قرار گرفته است.

   مهدی‌نیا در ادامه تاکید کرد: نظرات و دیدگاه‌های ذی‌نفعان و فعالان میوه و تره‌بار بعنوان بهره‌برداران اصلی این مجموعه باید لحاظ شود؛ لذا شهرداری مکلف شده در گزارشی نظرات آنها را هم اعمال کند.

    

   تعداد بازدید: 128
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2933    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,304,043
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد