• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 72
   کد: 200373
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   عضو کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد:

   احیای منطقه تاریخی توس، حق مشهدی‌هاست

   عضو کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد با ابرازخرسندی از تصویب طرح راهبردی توس در جلسه کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور گفت: احیای منطقه تاریخی توس، حق مشهدی‌هاست.

   احیای منطقه تاریخی توس، حق مشهدی‌هاست

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، شهناز رمارم با اشاره حضورش در جلسه امروز کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در تهران اظهارکرد: 4 جلسه کمیته فنی تاکنون درباره بررسی طرح راهبردی توس تشکیل شده و طی این جلسات یکی از سناریوهای پنج‌گانه مشاور طرح به تصویب رسید.

   وی با بیان اینکه بعد از این مرحله، طرح راهبردی توس باید در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به تصویب برسد، ادامه داد: این طرح از اسفند ماه سال 96 که از سوی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی به وزارتخانه مربوطه ارسال شد تاکنون بلاتکلیف بود و دیروز پس از دو سال و نیم از این وضعیت خارج شد.

   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اتفاقاتی که در جلسه امروز کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری درباره توس گذشت، گفت: موضع روز گذشته شورا و همچنین موضع شهردار در این جلسه و همچنین دفاع مشاور طرح باعث شد نظر اعضای این جلسه جلب شود و طرح به تصویب برسد.

   وی با بیان اینکه حق مشهد است که طرحی در محدوده منفصله‌اش بعد از سال‌ها بلاتکلیفی به سرانجام برسد، عنوان کرد: باید توسعه شهر مشهد، توسعه متوازنی باشد و این که توس به جرگه بافت‌های ناکارآمد شهری بپیونند، اصلا موضوع جالبی نیست.

   رمارم تصویب این طرح را در آستانه میلاد بابرکت امام رضا(ع) به فال نیک گرفت و بیان کرد: همچنین در آستانه سالگرد فرمان مقام معظم رهبری برای احیای توس هستیم و امیدواریم اتفاقات بسیار خوبی در این زمینه برای توس و آرامگاه فردوسی بیفتد.

    

   کلید واژه ها: توس - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 72
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2631    بازدید کنندگان دیروز: 2835    کل بازدید ها : 5,531,043
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد