• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 167
   کد: 200371
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد:

   طرح راهبردی توس در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد از تصویب طرح راهبردی توس در جلسه کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور خبر داد.
   طرح راهبردی توس در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمسعود ریاضی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در تهران اظهارکرد: رهاورد این جلسه که با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد و شهناز رمارم، عضو هیئت رئیسه و عضو کمیسیون کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر برگزار شد، تصویب طرح راهبردی توس بود.

   وی با بیان اینکه این طرح درحال حاضر می‌تواند به شورای عالی شهرسازی و معماری برای تصویب نهایی ارسال شود، ادامه داد: با تصویب نهایی این طرح، محدوده توس دارای طرحی جامع می‌شود و طرح تفصیلی آن نیز بعد از این موضوع باید تصویب شود.

   رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر اینکه طرح راهبردی توس چند محور کلی را دنبال می‌کند، متذکر شد: تاکید بر گردشگری فرهنگی و جمعیت‌پذیری 65 هزار نفری در زمره مهم‌ترین این محورها به حساب می‌آید که باید به آن توجه شود.

   ریاضی جمعیت فعلی این محدوده را حدود 40 هزار نفر برشمرد و اضافه کرد: در همین راستا این منطقه، محدوده‌ای فرهنگی خواهد بود و جلوی تفکیک زمین‌های بزرگ مقیاس نیز در آن گرفته خواهد شد.

   وی با بیان این که بنا به گفته شهردار مشهد، تلاش می‌شود تا این طرح تا هفته آینده در شورای عالی شهرسازی و معماری بررسی شود، گفت: در آستانه 19 تیرماه، سالروز حضور رهبری در منطقه توس و فرمان تاریخی ایشان برای احیای این محدوده هستیم و امیدواریم همزمان با این ایام، طرح راهبردی توس در شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب نهایی برسد.

    

   کلید واژه ها: توس - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 167
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 340    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,664
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد