• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 202
   کد: 200305
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
   با تصویب شورای شهر؛

   شهرداری مشهد برای حمایت از فرهنگ و هنر دست‌به‌جیب می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد از تصویب مصوبه حمایتی ویژه ایام کرونا و باهدف کمک به اقتصاد فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر خبر داد.

   شهرداری مشهد برای حمایت از فرهنگ و هنر دست‌به‌جیب می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی با اعلام این خبر گفت: در جلسه علنی روز گذشته شورا مصوب شد شهرداری مشهد به‌منظور مقابله با تأثیرات شیوع ویروس کرونا و کمک به استمرار فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهر نسبت به ایجاد راهکارهای مفید برای کمک به مراکز فرهنگی و هنری از قبیل سینما، تئاتر، مؤسسات هنری، نگارخانه‌ها و موزه‌های بخش خصوصی اقدام نماید.

   وی بابیان اینکه این برنامه حمایتی در قالب خرید خدمت تا سقف ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و تا پایان سال جاری خواهد بود اضافه کرد: در این مصوبه خرید بلیط سینما تا سقف ۳۰ درصد از صندلی‌های هر سینما به‌صورت روزانه و تا حداکثر ۱۸ میلیارد ریال، همچنین خرید بلیت تئاتر تا سقف ۳۰ درصد ظرفیت روزانه سالن‌های مشهد و به ارزش نهایی ۶ میلیارد ریال برنامه‌ریزی‌شده است.

   به گفته اصولی، نحوه اجرای آن در گام اول از طریق توزیع در اپلیکیشن شهرمن و با اولویت خانواده کارکنان شهرداری و در گام دوم با توزیع از طریق شورای اجتماعی محلات و فرهنگسراها خواهد بود.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: حمایت از هنرهای نمایشی در گروه تئاتر خیابانی نیز در این طرح دیده‌شده که برای حمایت از ۲۰ گروه نمایشی، سقف اعتباری ۳ میلیارد ریال و توزیع توسط سازمان اجتماعی فرهنگی دیده‌شده است. همچنین سازمان اجتماعی فرهنگی مکلف شده در حمایت از نگارخانه‌ها، مجموعه‌دارها و موزه‌های بخش خصوصی، برای حداکثر ۱۰۰ نمایشگاه هزینه تأمین بلیت تا سقف ۲ میلیارد ریال را در نظر بگیرد.

   اصولی خاطرنشان کرد: خرید خدمات از ۱۴۰ آموزشگاه آزاد هنری تا سقف ۸۰ درصد تخفیف ارائه خدمات نیز پیش‌بینی‌شده و برای آن مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در نظر گرفته‌شده است. نحوه توزیع این بسته نیز از طریق اپلیکیشن شهر من و با اولویت خانواده کارکنان شهرداری در رده‌های مختلف استخدامی خواهد بود.
    

   کلید واژه ها: شورای شهر - مشهد - کرونا - فرهنگ -
   تعداد بازدید: 202
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1029    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,302,139
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد