• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 130
   کد: 199103
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در نشست با اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه یک خبر داد:

   اختصاص 5 درصد از بودجه‌های فرهنگی شهر به نظر شورای اجتماعی محلات

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد از اختصاص 5 درصد از بودجه‌های فرهنگی شهر به نظر شورای اجتماعی محلات خبر داد و گفت: در گذشته این موضوع فقط به پروژه های عمرانی شهر اختصاص داشت که به دلیل مطالبه اعضای شورای اجتماعی محلات برای انجام برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی و اجتماعی به این حوزه نیز تسری داده شده است.
   اختصاص 5 درصد از بودجه‌های فرهنگی شهر به نظر شورای اجتماعی محلات

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی در پنجمین نشست طرح «چهارشنبه‌های محلات» که با حضور اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه یک در سالن جلسات ساختمان این منطقه برگزار شد، با اشاره به رویکرد شورای پنجم برای نقش‌آفرینی هرچه بیشتر اعضای شورای اجتماعی محله‌های مشهد اظهارکرد: معتقدیم که شوراهای اجتماعی محلات را باید به مجموعه‌هایی اثرگذار تبدیل کنیم و در این مسیر حرکت‌های ویژه نیز انجام شد.

   وی با اشاره به سابقه اختصاص 5 درصد از بودجه‌های عمرانی شهرداری‌های مناطق به شورای اجتماعی محلات آن منطقه متذکرشد: با این حال تا زمانی که شورای پنجم بر سرکار آمد، حتی یک مورد نیز نداشتیم که از این فرصت استفاده کرده باشد و در همین راستا فعال شدن این ردیف بودجه‌ای برای محلات در زمره مهم‌ترین اقدامات شورای شهر به حساب می‌آید.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: در همین راستا کار از سال گذشته شروع شد و منطقه یک نیز مبلغ 800 میلیون تومان از بودجه‌های عمرانی خود را به نظر شورای اجتماعی محلات اختصاص داد.
   وی ادامه داد: با این حال اعضای شورای اجتماعی محلات در مشهد این خواسته را داشتند که بودجه شهرداری فقط به پروژه‌های عمرانی محدود نشود و این اعضا بتوانند در حوزه اقدامات فرهنگی و اجتماعی نیز تاثیرگذار باشند.

   اصولی تصریح کرد: در همین راستا تبصره‌ای به این موضوع اضافه شد که 5 درصد از اعتبارات فرهنگی سازمان فرهنگی و مناطق برای انجام برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مورد وثوق اعضای شورای اجتماعی محلات اختصاص یابد.

   وی برگزاری جلسات مستمر با اعضای شورای اجتماعی محلات تحت عنوان طرح «چهارشنبه‌های محلات» را از دیگر تصمیمات اثرگذار شورای اسلامی شهر مشهد دانست و بیان کرد: با این کار ارتباط بین مجموعه پارلمان شهری و اعضای شورای اجتماعی محلات به عنوان بازوهای فکری این نهاد مردمی بیشتر و بیشتر خواهد شد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برپایی این جلسه و دریافت نظر کارشناسی نمایندگان محلات در هر فصل گفت: در همین راستا از اعضای شورای اجتماعی محلات مختلف به ویژه منطقه یک این خواسته را داریم تا 3 اولویت مهم منطقه خود را برای جلسه بعد احصا کنند تا بتوانیم مفاهمه خوبی برای حل مشکلات این منطقه و اجرای پروژه‌های مورد نظرشان داشته باشیم.

   وی با اشاره به موافقت شهردار مشهد برای قائل شدن ضریبی در عملکرد شهرداران مناطق درباره میزان ارتباطشان با شورای اجتماعی محلات افزود: شورای اجتماعی محلات به عنوان حلقه واسط بین مدیریت شهری و محلات تعریف می شوند و شورای پنجم نیز به جایگاه والای این مجموعه اشراف کامل دارد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با شنیدن مطالبات اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه یک از اقدامات خوبی خبر داد که با همفکری مردم محلات در این منطقه انجام خواهد شد.


    

   تعداد بازدید: 130
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 672    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,301,782
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد