• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 118
   کد: 199066
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های نقد و بررسی رویکردهای کمیسیون فرهنگی:

   بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادات مردمی در تدوین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری/ عده‌ای سنگ به‌دست، فقط درصدد حرکت قطاری برای پرتاب سنگ خود هستند

   رئیس کیمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: هدف از برگزاری جلسات نقد و بررسی عملکرد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی از عنوانِ آن پیداست ولی برخی افراد همواره سنگ به دست، منتظر حرکت قطاری هستند تا سنگشان را پرتاب کنند و بنایی جز ایراد گرفتن ندارند.
   بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادات مردمی در تدوین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری/ عده‌ای سنگ به‌دست، فقط درصدد حرکت قطاری برای پرتاب سنگ خود هستند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در چهارمین جلسه از سلسله نشست های نقد و بررسی رویکردهای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد که با موضوع مشارکت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، اظهارکرد: خوشبختانه در این 4 جلسه، فضای پررونقی را با حضور گسترده اعضای شوراهای اجتماعی محلات و فعالان اجتماعی شهر شاهد بودیم.

   اصولی افزود: از صحبت‌های مطرح شده در جلسات پیشین، نکات بسیار ارزشمندی برداشته کرده‌ایم که در باقیمانده عمر شورای پنجم بدون شک از آنها بهره خواهیم گرفت.

   وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که بخاطر رعایت پروتکل های بهداشتی با آن مواجه هستیم، گفت: امکان حضور آنلاین همه دغدغه‌مندان و صاحبنظران حوزه اجتماعی نیز در این جلسات فراهم شده و میتوانند از این طریق به طرح مسائل و مشکلات و دیدگاه‌ها و انتقادات خود بپردازند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: به منظور بررسی دقیق‌تر مسائل و مشکلات محلات، جلسات و نشست مشترک با اعضای شوراهای اجتماعی محلات در هر منطقه نیز پیش بینی شده که چهارشنبه های هر هفته برگزار می‌شود.

   یکی از درخواست های مشترک شرکت کنندگان در این جلسه، حضور مسئولین سایر دستگاه‌ها بود و اصولی در این خصوص تصریح کرد: برنامه‌ حضور مسئولین نهادهای مرتبط برای مسائل محلات نیز در حال تدوین است که پای کار بیایند و سوالات و دغدغه‌های مردم را پاسخگویی کنند.

   اصولی در پاسخ به درخواست متعدد شهروندان حاضر در جلسه برای احداث سینما در مناطق کم‌برخوردار، اظهارکرد: جبران و رفع این خلاء مورد توجه ما بوده و در قالب طرحی درصدد هستیم تا با بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگسراها، بستری برای نمایش فیلم‌های سینمایی فراهم آوریم

   یکی از فعالین اجتماعی که در جلسه حضور داشت، مدعی شد که چنین نشست‌هایی می‌تواند حالت نمادین و نمایشی داشته باشد که اصولی در پاسخ گفت: هرکار و اقدامی حواشی خاص خود را دارد و اگر بنا به ایراد گرفتن باشد، همیشه ایراداتی برای مطرح کردن، هست.

   وی افزود: بضاعت ما در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همین بوده و صرفا خواسته‌ایم که عملکرد 3 ساله خود را از دید شهروندان، دغدغه‌مندان و صاحبنظران و کارشناسان نقد و بررسی کنیم.

   اصولی با بیان اینکه در این نشست‌ها، افراد می‌توانند در فضایی آزاد و بدون هیچ محدودیتی حرف خود را بزنند، تصریح کرد: ما از هرگونه نقد و گلایه و مسئله‌ای که نسبت به عملکرد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد، به صورت مصداقی مطرح شود، استقبال می‌کنیم.

   وی تاکید کرد: هدف ما از این نشست‌ها شنیدن همین انتقادات و پیشنهادات و تلاش در جهت رفع ایرادات و بهره‌گیری از نظرات مختلف است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه برخی افراد همواره سنگ به دست، منتظر حرکت قطاری هستند تا سنگشان را پرتاب کنند، گفت: طرف حساب ما، صرفا دغدغه‌مندانی هستند که دلسوزانه ساعت‌ها در این جلسات حاضرند و دیدگاه های خود را آزادانه بیان می‌کنند تا پاسخ بگیرند؛ قدردان یکایک چنین شهروندانی هستیم و بدون شک راهنمایی‌ها و انتقادات آنها را مدنظر قرار خواهیم داد.

   اصولی تاکید کرد: مسئولین تا آخرین لحظه‌ای که عهده‌دار سمت و حوزه‌ای هستند، باید وظیفه و رسالت و مسئولیت خود را به بهترین شکل و درست‌ترین روش اجرایی کنند.

   وی با بیان اینکه تاکید شورای پنجم، پیوسته به نقش‌آفرینی و اثرگذاری مردم بر رویه‌های مختلف است، افزود: مدیران و مسئولان و اعضای شورای شهر و مدیران شهری، ثابت نیستند و دستخوش تغییر می‌شوند ولی شهروندان همیشه باقی‌اند؛ لذا ریل‌گذاری و سیاست‌گذاری که از سوی مردم بوده و خواست‌ و مطالبه آنها باشد، هیچگاه به فراموشی سپرده نخواهد شد.

   اصولی از اعضای شوراهای اجتماعی محلات خواست تا همیشه با پیگیری و سماجت و قدرت، مسائل و مطالبات خود و هم‌محلی‌هایشان را پیگیری کنند چراکه در چنین شرایطی، مردم به شما(شوراهای اجتماعی محلات) اهمیت می‌دهند و توانمند خواهید شد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در پایان با بیان اینکه نقد عملکرد حوزه اجتماعی کمیسیون پس از برگزاری 4 جلسه به پایان رسید و موضوعاتی چون شوراهای اجتماعی محلات، سمن‌ها و مشارکت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در جلسات بعدی، سایر حوزه‎‌های فعالیتی کمیسیون چون فرهنگی، گردشگری، زیارت و رسانه به تفکیک در دستورکار قرار می‌گیرد.

   اصولی افزود: پس از بررسی کامل تمام حوزه‌های عملکردی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، به شکل موضوعی و مصداقی برخی آسیب‌ها چون طلاق و اعتیاد و ... را مورد بحث قرار می‌دهیم و پیوسته آماده شنیدن و نقد شدن هستیم.

   تعداد بازدید: 118
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2779    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,889
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد