• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 117
   کد: 198969
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در مراسم بزرگداشت روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش‌های زورخانه‌ای:

   ورزش پهلوانی، نیازمند توجه بیشتر/ درصدد حل مسائل و مشکلات باستانی‌کاران هستیم

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: شایسته است تا به ورزش پهلوانی بیش از پیش توجه شود و در جهت حل مسائل و مشکلات متعددی که برای باستانی‌کاران وجود دارد، گام برمی‌داریم.
   ورزش پهلوانی، نیازمند توجه بیشتر/ درصدد حل مسائل و مشکلات باستانی‌کاران هستیم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مراسم بزرگداشت روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه‌ای با حضور احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد و جمعی از مدیران سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری، به ابتکار شورای اجتماعی محله توس، در زورخانه «شه لافتی» برگزار شد.

   اصولی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه ورزش‌های زورخانه‌ای و فرهنگ پهلوانی یکی از میراث گرانبهای ملی ماست، اظهارکرد: بدون شک توجه بیشتر به این حوزه و تلاش در جهت احیاء و بزرگداشت و توسعه آن در بین اقشار مختلف، بویژه جوانان، می‌تواند نقش بسزایی در کاهش آسیب‌ها و پیشگیری از مشکلات حوزه اجتماعی داشته باشد.

   وی افزود: ورزش پهلوانی، آیینی است که با فرهنگ، فتوت، جوانمردی، آموزه‌های دینی و مذهبی و بسیاری از خصائل اخلاقی نیکو گره خورده و رشد و تعالی جسمی و روحی را هم، همزمان ارتقاء می‌بخشد؛ از سوی دیگر، ما را با دیرینه و پیشینه تاریخی و هویتی خود آشنا می‌کند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد، توس را مهد پهلوانان و جوانمردان دانست و گفت: شایسته است تا به این ورزش بیش از پیش توجه شود و در جهت حل مسائل و مشکلات متعددی که برای باستانی‌کاران وجود دارد، گام برمی‌داریم.

   اصولی تاکید کرد: گسترش ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای موجب تقویت فرهنگ و هویت ملی و مذهبی ما می‌‌شود.

   وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه شوراهای اجتماعی محلات برآمده از بطن مردم هستند، گفت: به میزانی که کارها را مردمی‌تر پیش ببریم، اقدامات ما پایدارتر و ماناتر خواهد بود.

   اصولی خاطرنشان کرد: برخی مدیریت‌ها براساس سلایق، ممکن است به یک موضوع مشخص، توجه بیشتر و یا کمتری داشته باشند ولی وقتی مردم قدم در عرصه می‌گذارند و خواست و علاقه‌ای در بین خانواده‌ها و جوانان شکل می‌گیرد و ریشه می‌دواند، خود مردم از این علایق پاسداری و نگهداری می‌کنند.

   وی با بیان اینکه شورای اجتماعی محله توس هم امروز پای کار آمده و در نقاط مختلف محله مباحث ورزش پهلوانی را تقویت و ترویج و بسط داده است، گفت: امیدواریم از این طریق بتوان ورزش باستانی و پهلوانی را در سطح استان و کشور نیز بیش از پیش گسترش دهیم؛ این توجه به ورزش‌های بومی و باستانی، مزیت هویتی برای توس ایجاد کرده و رونق نسبی نیز در بحث گردشگری داشته است.

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2794    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,904
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد