• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 121
   کد: 198678
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در بازدید از محله‌های «سرشور» و «جنت»:

   ثمره حمایت شورای پنجم از بناهای تاریخی را در گوشه‌وکنار شهر شاهد هستیم

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: شورای پنجم شهر از ابتدای فعالیت خود مانع از تخریب‌ بناهای ارزشمند و میراثی شد و برنامه‌ای منسجم برای حمایت از بافت‌های تاریخی و احیاء این فضاها و بازآفرینی فضاهای میراثی و ارزشمند تنظیم کردیم و امروز در گوشه و کنار شهر، بویژه هسته مرکزی، ملموس است.
   ثمره حمایت شورای پنجم از بناهای تاریخی را در گوشه‌وکنار شهر شاهد هستیم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در حاشیه بازدید جمعی از اعضای شورای شهر مشهد و شهردار از دفاتر تسهیلگری محلات «سرشور» و «جنت» با بیان اینکه افزایش حس تعلق خاطر شهروندان به شهر، تقویت هویت جمعی و هویت تاریخی و پیشینه و دیرینه مشهد که بر محوریت امام‌رضا(ع) شکل گرفته، یکی از سیاست‌های شاخص شورای پنجم است، اظهارکرد: برهمین اساس، سیاست‌گذاری‌ها و رویکردهایی تنظیم شده و امروز شاهد به ثمر نشستن مصداقی این نگاه‌ هستیم.

   اصولی در ادامه گفت: تاریخ شهر، اعم از خانه‌های تاریخی و بافت‌های تاریخی و ...، از جمله مصادیقی هستند که فضای هویتی شهر را نشان می‌دهند؛ این مهم کاملا مرتبط با مدیریت شهری قابل تعریف است و بر همین اساس، توجه به بافت تاریخی شهر و پهنه‌های تاریخی در بافت مرکزی یکی از نکات مورد توجه شورای شهر در این دوره بوده و اعتبارات خوبی هم به آن اختصاص یافته است.

   وی با بیان اینکه عدم توجه به بافت‌های تاریخی شهر در سال‌های گذشته موجب تخریب گسترده بناها و خانه‌های تاریخی و آب‌انبارها و ... شده است، افزود: این تخریب در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و هسته مرکزی شهر که واجد ارزش میراثی بسیاری هستند، بیشتر بوده است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: شورای پنجم شهر مشهد در ابتدای فعالیت خود مانع از این تخریب‌ها شد و برنامه‌ای منسجم برای حمایت از بافت‌های تاریخی و احیاء این فضاها و بازآفرینی فضاهای میراثی و ارزشمند تنظیم کردیم و امروز در گوشه و کنار شهر، بویژه هسته مرکزی، ملموس است.

   اصولی با تاکید بر اینکه در فرآیند بازآفرینی و باززنده‌سازی بافتهای تاریخی ارتباط مستقیمی باید با منافع و خواسته‌های مردم برقرار کنیم، گفت: وقتی مردم ببینند شهر و محله‌شان با شواهد تاریخی، در قالب منازل و ابنیه تاریخی احیا می‌شود و موجب جذب زائر و مسافر و گردشگر و رونق اقتصادی می‌گردد و تعلق خاطر آنها به زادگاهشان مضائف می‌شود، مشارکت بیشتری خواهند کرد و مانع از تخریب بناهای تاریخی می‌شوند.

   تعداد بازدید: 121
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2918    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,304,028
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد