• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 131
   کد: 198666
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در بازدید از دفاتر تسهیلگری محلات «سرشور» و «جنت»:

   تقویت هویت شهری موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدمقدس گفت: هویت شهری، یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که باید در هر شهر مورد توجه قرار گیرد. اگر هویت شهری وجود داشته باشد، تعاملات و نظامات اجتماعی به خوبی شکل خواهد گرفت و آسیب‌های اجتماعی نیز به کمترین حد خود می رسد.
   تقویت هویت شهری موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی‌پویا، در حاشیه بازدید جمعی از اعضای شورای شهر مشهد و شهردار از دفاتر تسهیلگری محلات «سرشور» و «جنت» با بیان اینکه هویت شهری، اصلی‌ترین موضوعی است که میتواند در هر شهر مورد توجه قرار گیرد، اظهارکرد: اگر هویت شهری وجود داشته باشد، تعاملات و نظامات اجتماعی به خوبی شکل خواهد گرفت و آسیب‌های اجتماعی نیز به کمترین حد خود می رسد.

   حسینی پویا با تاکید بر اینکه شهری مثل مشهد با چنین قدمت و هویت تاریخی و مذهبی باید نمادهای هویتی خود را حفظ کند، گفت: بازسازی و نوسازی بافت‌های تاریخی و ناکارآمد و فرسوده، در قالب فعالیت‌های تسهیلگری، موقعیت ارزشمندی است که شهرداری مشهد پیشقدم شده و امیدواریم مردم هم استقبال کنند.

   وی خاطرنشان کرد: مشارکت مردمی در این زمینه بسیار حائز اهمیت و تسریع‌کننده است و با مصوبه مشوق‌‎های نوسازی و بازسازی بناهای تاریخی، واجد ارزش و همچنین گذرها و محلات تاریخی و ارزشمند که 2 هفته قبل به تصویب شورای شهر مشهد رسید، امیدواریم این مهم خیلی زود محقق شده و شهروندان متوجه اهمیت این موضوع شوند.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد با اشاره به دو دفتر تسهیلگری محله‌های «سرشور» و «جنت» که بناهای تاریخی بازسازی شده توسط مالک و دفتر تسهیلگری است، افزود: مداخله تسهیلگرانه و مشارکت مالک در فرآیند بازسازی این بنا، با هزینه حداقلی شهرداری، اقدام ارزشمندی است که به صورت نقطه‌ای شروع شده و میتواند در سایر محلات هدف بازآفرینی تکثیر و شایع شود.
    

   تعداد بازدید: 131
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1716    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,783
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد