• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 63
   کد: 198309
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در بازدید از شهرداری منطقه 8:

   رویکرد فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 8 بسیار ارزنده است/ استاندار مصوبه اراضی آبشار را از شورای عالی معماری و شهرسازی پیگیری تا سریع‌تر جهت اجرا اقدام شود

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد گفت: پیوسته تاکید کرده‌ایم در شهرداری‌های مناطق نگاه صرف درآمدی و شهرسازی حاکم نباشد و بسیار خرسندیم که نگاه و رویکرد شهردار منطقه 8 نسبت به بسیاری از مسائل، برپایه اصول فرهنگی، اجتماعی و تاریخی و هویتی و عدم تمرکز مطلق بر شهرسازی و عمرانی است.

   رویکرد فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 8 بسیار ارزنده است/ استاندار مصوبه اراضی آبشار را از شورای عالی معماری و شهرسازی پیگیری تا سریع‌تر جهت اجرا اقدام شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در حاشیه بازدید از شهرداری منطقه 8 و گفتگو با کارکنان و پرسنل بخش‌های مختلف این مجموعه به تشریح اهداف بازدیدهای هفتگی خود از مناطق پرداخت و اظهارکرد: با این بازدیدها درصدد هستیم تا ارزیابی اجمالی از عملکرد 3 ساله مناطق 13گانه شهرداری مشهد، در حوزه های مختلف عمرانی، خدمات شهری، شهرداری الکترونیک و شهرسازی و ... داشته باشیم.

   گندمی با اشاره به اجرایی شدن طرح شهرداری الکترونیک در منطقه 8، گفت: خوشبختانه طی گفتگویی که با شهروندان داشتم، شاهد رضایت آنها از عملکرد این حوزه بودم؛ البته هنوز تا رسیدن به سطح مطلوب و ایده‌آل فاصله داریم و در بحث بارگذاری محتوای شهرسازی نقایصی وجود دارد.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد، منطقه 8 را جزو مناطق حساس و مهم شهر دانست چراکه از منظر تاریخی و قدمت شهروندان حاضر در منطقه و اینکه تمام حوزه‌های حاکمیتی در این محدوده واقع شده‌اند و در کنار توجه به نظرات آنها، باید نظر و دیدگاه و خواسته‌های شهروندان را هم مدنظر داشت.

   گندمی با بیان اینکه منطقه 8 در بحث تاریخی و هویتی شهر مشهد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و بخش هایی از آن کاملا مغفول مانده است، افزود: نگاه و رویکرد شهردار منطقه نسبت به بسیاری از مسائل، برپایه اصول تاریخی، فرهنگی و اجتماعی است؛ در شهرداری اغلب شاهد نگاه‌های صرفا شهرسازی، عمرانی و درآمدی هستیم و غلبه نگاه فرهنگی و اجتماعی و تکیه بر نظرات شهروندان، ارزشمند است.

   وی تاکید کرد: پیوسته سعی کرده‌ایم در شهرداری‌های مناطق نگاه صرف درآمدی و شهرسازی نباشد.
   گندمی حفظ ساکنان اصیل و قدیمی را بسیار ضروری و مهم دانست و گفت: ساکنان قدیمی، تاریخ شفاهی شهر هستند و به لحاظ هویتی، فرهنگی، تاریخی و ... بعد گردشگری منطقه را باید تقویت کنیم.

   وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بخشی از ظرفیت‌های شهری مشهد در گذر زمان، به بهای کسب درآمد برای شهرداری از بین رفته و امیدواریم شاهد تکرار این اشتباه نباشیم.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در ادامه صحبت‌های خود به بحث اراضی آبشار و توافق شهرداری با ارتش اشاره کرد و گفت: انتقال پادگان به خارج از شهر ظرفیت خوبی را در منطقه 8 ایجاد کرده که می‌تواند به ظرفیت‌های خدماتی و فرهنگی و اجتماعی شهر، ظرفیت ارزشمندی را اضافه کند.

   گندمی با بیان اینکه مطالعات تهیه و تدوین طرح باید انجام شود، افزود: برخی اقدامات در حوزه‌های پارک‌ها و فضای سبز میتواند جزو اقدامات زودبازده ما در این بخش باشند.

   وی خاطرنشان کرد: برخی فعالیت‌ها درخصوص اراضی آبشار انجام شده و بخشی دیگر در انتظار اعلام مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی است که امیدواریم استاندار محترم هم در سطح کلان این موضوع را پیگیری کنند تا از این ظرفیت برای زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به بهترین شکل بهره برد.

   گندمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اقدامات شهرداری منطقه 8 در جهت احیاء بافت‌های تاریخی و توجه به زیرساخت‌های این حوزه، چون پیاده‌راه‌ها، احیا و بازسازی بازارچه‌های سرشور و سراب و ... اشاره کرد و گفت: اقدامات ارزشمندی در این محلات صورت گرفته و امیدواریم فعالیت‌ها از سطح کیفی بالایی هم برخوردار باشند چراکه ضمن ماندگاری تاثیر بسزایی در ذهنیت مردم تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد در بخش پایانی صحبت‌های خود یکی از ویژگی‌های شهردار منطقه 8 را درب باز اتاق وی بر روی شهروندان دانست که رضایت عمومی خوبی را به ارمغان آورده است و افزود: پیش‌بینی فضایی برای حضور اعضای شوراهای اجتماعی محلات و اعضای دوام ثامن در منطقه از دیگر اقدام ارزنده این منطقه بود که سبب شده شاهد محیط اداری صرف در منطقه نباشیم و شهروندان هم در این منطقه کرسی‌های خاصی دارند.

    

   تعداد بازدید: 63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2448    بازدید کنندگان دیروز: 3538    کل بازدید ها : 6,045,472
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد